Jump to content

Michael Burston

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Würzel)

Michael Burston i njohur edhe si Würzel është një kitarist i famshëm anglez dhe ka qënë pjesëtar në grupin hard rock / heavy metal Motörhead në vitet 1984-1995. Ka lindur më 23 tetor 1949Chelstenham, Angli.

Ka vdekur për infarkt zemre datën 9 korrik 2011 ne moshën se 61 vjeç.

Würzel