Nö Sleep at All

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga No Sleep at All)
Jump to navigation Jump to search
Nö Sleep at All
Nö Sleep at All kopertina
Live album nga Motörhead
Lëshuar më 15 tetor 1988
Inçizuar më 2 korrik, 1988
Hämeenlinna "Giants of Rock" Festival, Finlandi
Zhanri Heavy metal
Zgjatja 51:37
Label GWR
Producent(e) Motörhead dhe Guy Bidmead
Review
Kronologjia e Motörhead
Rock 'n' Roll
(1987)
Nö Sleep At All
(1988)
1916
(1991)

Nö Sleep at All është albumi i dyte live i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 2 korrik, 1988 për GWR Records.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Doctor Rock" (Michael Burston, Phil Campbell, Pete Gill and Lemmy Kilmister) – 3:17
 2. "Traitor" (Burston, Campbell, Kilmister, Phil Taylor) – 2:40
 3. "Dogs" (Burston, Campbell, Kilmister, Taylor) – 3:24
 4. "Ace of Spades" (Eddie Clarke, Kilmister, Taylor) – 2:51
 5. "Eat The Rich" (Burston, Campbell, Kilmister, Taylor) – 4:34
 6. "Built For Speed" (Burston, Campbell, Gill, Kilmister) – 4:56
 7. "Deaf Forever" (Burston, Campbell, Gill, Kilmister) – 4:02
 8. "Just 'Cos You Got The Power" (Burston, Campbell, Kilmister, Taylor) – 7:28
 9. "Killed By Death" (Burston, Campbell, Gill, Kilmister) – 5:58
 10. "Overkill" (Clarke, Kilmister, Taylor) – 6:32
  bonus tracks;
 11. "Stay Clean" (Clarke, Kilmister, Taylor) – 2:37
 12. "Metropolis" (Clarke, Kilmister, Taylor) – 3:18

Njëshet (Singles)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Ace of Spades (live)/ Dogs / Traitor

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]