Phil Taylor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Phil "Philty Animal" Taylor ka lindur më 21 shtator 1954Chesterfield, Angli. Ka qenë bateristi i grupit Motörhead në vitet 1975-1984 si dhe në vitet 1987-1992.

Philty Animal Taylor

Phil Taylor është muzikant anglez.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Motörhead[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.