Iron Fist

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iron Fist
Iron Fist kopertina
Studio album nga Motörhead
Lëshuar më 17 prill 1982
Inçizuar më 26 janar1 mars 1982
Ramport Studios, UK
Morgan Studios
Zhanri Heavy metal
Zgjatja 37:55
Label Bronze Records
Castle (1987 re-issue)
Producent(e) Will Reid Dick
Eddie Clarke
Review
Kronologjia e Motörhead
No Sleep 'til Hammersmith
(1981)
Iron Fist
(1982)
Another Perfect Day
(1983)

Iron Fist është albumi i pestë në studio i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 17 prill 1982Bronze Records dhe arriti tek pozita numër 6 e klasifikimeve angleze. Ky është disku i fundit në të cilin bënë pjesë kitaristi "Fast" Eddie Clarke.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Iron Fist" – 2:55
 2. "Heart of Stone" – 3:04
 3. "I'm the Doctor" – 2:43
 4. "Go to Hell" – 3:10
 5. "Loser" – 3:57
 6. "Sex and Outrage" – 2:10
 7. "America" – 3:38
 8. "Shut It Down" – 2:41
 9. "Speedfreak" – 3:28
 10. "(Don't Let 'Em) Grind You Down" – 3:08
 11. "(Don't Need) Religion" – 2:43
 12. "Bang to Rights" – 2:43

Njëshet (Singles)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Iron Fist / Remember Me, I'm Gone

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]