Eddie Clarke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Edward Clarke, më mirë i njohur edhe si "Fast" Eddie Clarke është një kitarist anglez që ka qenë pjestar i grupeve hard rock / heavy metal Motörhead dhe Fastway. Ka lindur më 5 tetor 1950Angli.

Fast Eddie Clarke

Diskografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]