Eddie Clarke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Edward Clarke, më mirë i njohur edhe si "Fast" Eddie Clarke është një kitarist anglez që ka qenë pjesëtar i grupeve hard rock / heavy metal Motörhead dhe Fastway. Ka lindur më 5 tetor 1950Angli - vdiq më 10 janar 2018.

Fast Eddie Clarke

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.