Overkill

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me albumin Overkill, për bendin shiko Overkill (bend)
Overkill
Overkill kopertina
Studio album nga Motörhead
Lëshuar më 24 mars 1979
Inçizuar më dhjetor 1978 – janar 1979
Roundhouse Studios
Sound Development Studios
Zhanri Heavy metal
Zgjatja 35:15
Label Bronze Records
GWR – 1986 reissue
Producent(e) Jimmy Miller
Review
Kronologjia e Motörhead
Motörhead
(1977)
Overkill
(1979)
Bomber
(1979)

Overkill është albumi i dytë dhe një nga më të njohurit të të gjithë muzikës heavy metal. Disku u nxorr më 24 mars 1979 nga grupi MotörheadBronze Records dhe arriti pozitën e 24 në top-listat angleze

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Overkill" – 5:12
 2. "Stay Clean" – 2:40
 3. "(I Won't) Pay Your Price" – 2:56
 4. "I'll Be Your Sister" – 2:51
 5. "Capricorn" – 4:06
 6. "No Class" – 2:39
 7. "Damage Case" – 2:59
 8. "Tear Ya Down" – 2:39
 9. "Metropolis" – 3:34
 10. "Limb from Limb" – 4:54

Njëshet (Singles)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Overkill / Too Late Too Late
 • No Class / Like a Nightmare

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]