Beer Drinkers and Hell Raisers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beer Drinkers and Hell Raisers
Beer Drinkers and Hell Raisers kopertina
EP nga Motörhead
Lëshuar më 22 nëntor 1980
Inçizuar më 1977
Zhanri Heavy metal
Zgjatja 14:47
Label Bronze Records
Producent(e) Speedy Keen
Review
Kronologjia e Motörhead
The Golden Years
(1980)
Beer Drinkers and Hell Raisers
(1980)
St. Valentine's Day Massacre EP
(1981)

Beer Drinkers and Hell Raisers është nje EP i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 22 nentor 1980, në Bronze Records dhe arriti te pozita 43 te top-listat angleze.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "Beer Drinkers and Hell Raisers"
  2. "On Parole"
  3. "Instro"
  4. "I'm Your Witchdoctor"

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]