Jump to content

No Sleep 'til Hammersmith

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
No Sleep 'til Hammersmith
Skeda:Nosleeptilhammersmith.jpg
Live album by
Realizuar27 qershor 1981
Inçizuar1980; 28 mars - 30 mars 1981
ZhanriHeavy metal
Gjatësia49:09
EtiketaBronze Records
ProducentVic Maile
Motörhead chronology
Ace of Spades
(1980)
No Sleep 'til Hammersmith Iron Fist
(1982)

No Sleep 'til Hammersmith është albumi i parë live i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 27 qershor, 1981Bronze Records dhe arriti te pozita 1 te top-listat angleze.

Albumi është i konsideruar si një nga disqet me më influenzë të musikës metal.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Ace Of Spades – 3:01
 2. "Stay Clean" – 2:50
 3. "Metropolis" – 3:31
 4. "The Hammer" – 3:05
 5. "Iron Horse / Born To Lose" – 3:58
 6. "No Class" – 2:34
 7. "Overkill" – 5:13
 8. "(We Are) The Road Crew" – 3:31
 9. "Capricorn" – 4:40
 10. "Bomber" – 3:24
 11. "Motörhead" – 4:47

Njëshet (Singles)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Motörhead / Over The Top

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]