Jump to content

Another Perfect Day

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Another Perfect Day
Skeda:Anotherperfectday.jpg
Studio album by
Realizuar4 qershor 1983
Inçizuar1983
ZhanriHeavy metal
Gjatësia44:08
EtiketaBronze Records
Castle (1988 re-issue)
ProducentTony Platt
Motörhead chronology
Iron Fist
(1982)
Another Perfect Day No Remorse
(1984)

Another Perfect Day është një album i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 4 qershor 1983, në Bronze Records dhe arriti tek pozita numër 20 te klasifikimet angleze. Disku është i vetmi në të cilin bën pjes edhe kitarristi Brian "Robbo" Robertson.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Back at the Funny Farm" (Eddie Clarke, Lemmy Kilmister, Phil Taylor) – 4:14
 2. "Shine" (Kilmister, Brian Robertson, Taylor) – 3:11
 3. "Dancing on Your Grave" (Kilmister, Robertson, Taylor) – 4:29
 4. "Rock It" (Clarke, Kilmister, Taylor) – 3:55
 5. "One Track Mind" (Kilmister, Robertson, Taylor) – 5:55
 6. "Another Perfect Day" (Kilmister, Robertson, Taylor) – 5:29
 7. "Marching off to War" (Kilmister, Robertson, Taylor) – 4:11
 8. "I Got Mine" (Clarke, Kilmister, Taylor) – 5:24
 9. "Tales of Glory" (Kilmister, Robertson, Taylor) – 2:56
 10. "Die You Bastard" (Clarke, Kilmister, Robertson) – 4:25

Njëshet (Singles)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • I Got Mine / Turn You Round Again
 • Shine / Hoochie Coochie Man

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]