Brian Robertson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Brian Robertson i njohur edhe si "Robbo", është një kitarist anglez, që ka qenë pjesëtar në grupet hard rock / heavy metal Thin Lizzy dhe Motörhead. Ka lindur më 12 shtator 1956Clarkston, Angli.

Brian "Robbo" Robertson

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]