The Golden Years

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
The Golden Years
The Golden Years kopertina
EP nga Motörhead
Lëshuar më 3 maj 1980
Zhanri Heavy metal
Zgjatja 14:34
Label Bronze Records
Review
Kronologjia e Motörhead
The Golden Years
(1980)
Beer Drinkers and Hell Raisers
(1980)

The Golden Years është nje EP i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 3 maij 1980, në Bronze Records dhe arriti te pozita 9 te top-listat angleze.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "Leaving Here" (Holland, Dozier, Holland)
  2. "Stone Dead Forever" (Kilmister, Clarke, Taylor)
  3. "Dead Men Tell No Tales" (Kilmister, Clarke, Taylor)
  4. "Too Late, Too Late" (Kilmister, Clarke, Taylor)

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]