St. Valentine's Day Massacre EP

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
St. Valentine's Day Massacre
Skeda:Headgirl.jpg
EP by
Realizuar21 shtator 1981
Inçizuar1980
ZhanriHeavy metal
Gjatësia9:33
EtiketaBronze Records
ProducentVic Maile
Motörhead/Girlschool chronology
Beer Drinkers and Hell Raisers
(1981)
St. Valentine's Day Massacre Stand by Your Man
(1982)

St. Valentine's Day Massacre EP është nje EP i regjistruar nga grupet heavy metal Motörhead e Girlschool (qe perdorin emrin Headgirl). Disku doli në treg më 21 shtator 1980, në Bronze Records dhe arriti te pozita 5 te top-listat angleze.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Please Don't Touch" (Heath, Robinson)
 2. "Emergency" (Kim McAuliffe, Kelly Johnson, Enid Williams, Denise Dufort)
 3. "Bomber" (Lemmy Kilmister, Phil Taylor, Eddie Clarke)

Kredita[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

A Side

Please Don't Touch

 • Drums: Denise
 • Rhythm Guitar: Kim
 • Lead Guitars: Kelly & Eddie
 • Bass: Enid & Lemmy
 • Vocals: Kelly & Lemmy

B Side

Emergency

 • Drums: Denise
 • Guitar: Eddie
 • Bass: Lemmy
 • Vocals: Eddie
 • Vocal Backing: Lemmy

Bomber

 • Kelly, Denise, Enid & Kim