Bomber

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bomber
Bomber kopertina
Studio album nga Motörhead
Lëshuar më 27 tetor 1979
Inçizuar më 7 korrik31 gusht, 1979
Roundhouse Studios
Olympic Studios
Zhanri Heavy metal
Zgjatja 36:30
Label Bronze Records
GWR (1986 re-issue)
Producent(e) Jimmy Miller
Review
Kronologjia e Motörhead
Overkill
(1979)
Bomber
(1979)
Ace of Spades
(1980)

Bomber është albumi i tretë i grupit heavy metal Motörhead. Disku u nxorr më 7 korrik 1979Bronze Records dhe arriti pozicionin 12 te klasifikimet angleze.

Albumi është i dyti në studio i grupit Motörhead (mbas Overkill) i vitit 1979.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Dead Men Tell No Tales" – 3:07
 2. "Lawman" – 4:03
 3. "Sweet Revenge" – 4:10
 4. "Sharpshooter" – 3:19
 5. "Poison" – 2:54
 6. "Stone Dead Forever" – 4:54
 7. "All The Aces" – 3:24
 8. "Step Down" – 3:41
 9. "Talking Head" – 3:40
 10. "Bomber" – 3:43

Njëshet (Singles)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Bomber / Over The Top

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]