Phil Campbell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Phil Campbell ka lindur më 7 maj 1961Uels. Është kitarist i grupit Motörhead që nga viti 1984.

Phil Campbell thirret edhe Wizzo dhe është muzikant anglez.

Phil Campbell

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Motörhead[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.