Jump to content

Phil Campbell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Phil Campbell ka lindur më 7 maj 1961Uels. Është kitarist i grupit Motörhead që nga viti 1984.

Phil Campbell thirret edhe Wizzo dhe është muzikant anglez.

Phil Campbell

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Motörhead[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]