Raúl García Escudero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Raúl García
Raúl García - 01.jpg
García në aksion me Atlético Madrid në vitin 2013
Të dhënat personale
Emri i plotë Raúl García Escudero
Data e lindjes (1986-07-11) 11 Korrik 1986 (31 vjeç)
Vendi i lindjes Pamplona, Spanjë
Gjatësia 1.84 m (6 ft 0 in)
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Atlético Madrid
Numri 8
Kariera në rini
Ardoi
Osasuna
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2004–2005 Osasuna B 28 (3)
2004–2007 Osasuna 68 (9)
2007– Atlético Madrid 198 (24)
2011–2012 Osasuna (Huazim) 33 (11)
Ekipi kombëtar
2004–2005 Spanja U–19 7 (4)
2006–2009 Spanja U–21 20 (1)
2014– Spanja 2 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 00:00, 22 dhjetor 2014 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 00:00, 19 nëntor 2014 (UTC)

Raúl García Escudero (lindur më 11 korrik 1986) është një futbollist spanjoll i cili luan me klubin spanjoll Atlético MadridLa Liga zakonisht si mesfushor sulmues por edhe si mesfushor qëndror.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]