Reshetari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rešetari
—  Qytet  —
Pamje nga Reshetari

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Slavonski Brod-Posavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.26°0′0″V 17.46°0′0″L / 45.26000°V 17.46000°L / 45.26000; 17.46000 (Rešetari)Koordinatat: 45.26°0′0″V 17.46°0′0″L / 45.26000°V 17.46000°L / 45.26000; 17.46000 (Rešetari)
Popullsia 2.426 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Rešetari is located in Kroacia
Rešetari
Rešetari

Rešetari (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Slavonski Brod-PosavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2426 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2448 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2672 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.9%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]