Sibinj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sibinj
—  Qytet  —
Pamje nga Sibinj

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Slavonski Brod-Posavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.19°0′0″V 17.91°0′0″L / 45.19000°V 17.91000°L / 45.19000; 17.91000 (Sibinj)Koordinatat: 45.19°0′0″V 17.91°0′0″L / 45.19000°V 17.91000°L / 45.19000; 17.91000 (Sibinj)
Popullsia 2.390 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Sibinj is located in Kroacia
Sibinj
Sibinj

Sibinj (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Slavonski Brod-PosavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2390 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2407 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2574 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.71%[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sibinj – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale