Reshid Aqif Pasha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Reshid Aqif Pasha

Reshid Aqif Pasha ishte pashë me preardhje shqiptare dhe ministër i punëve të brendshme në Perandorinë Osmane në vitin 1908. Burrshtetasi osman Reshid Aqif Pasha një herë ka thënë "Më vjen turp si musliman" (i revoltuar nga qeveria Osmane).