Roberto Gagliardini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Roberto Gagliardini

Roberto Gagliardini në 2016
Të dhënat vetjake
Datëlindja (1994-04-07) 7 prill 1994 (30 vjeç)
VendlindjaBergamo, Italia
Gjatësia1.90 m (6 ft 3 in)
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Internazionale
Numri5
Karriera me të rinjtë
2001–2013Atalanta
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2013–2017Atalanta14(0)
2014Cesena (huazim)19(1)
2014–2015Spezia (huazim)14(1)
2015–2016Vicenza (huazim)16(1)
2017Internazionale (huazim)18(2)
2017–Internazionale43(3)
Karriera ndërkombëtare
2014–2015Italia U205(2)
2015–2017Italia U216(0)
2017–Italia5(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 10 mars 2019
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 7 shtator 2018

Roberto Gagliardini (Italisht: [roˈbɛrto ɡaʎʎarˈdiːni]; lindur më 7 prill 1994) është një futbollist profesionist italian i cili luan si mesfushor me klubin italian Internazionale dhe me Kombëtaren italiane të futbollit.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Roberto Gagliardini". inter.it. Arkivuar nga origjinali më 7 prill 2019. Marrë më 29 tetor 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)