Sens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sens
Komunë
noform
Pamje nga Sens
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Sens is located in Franca
Sens
Sens
48°11′52″V 3°16′57″L / 48.1978°V 3.2826°L / 48.1978; 3.2826Koordinatat: 48°11′52″V 3°16′57″L / 48.1978°V 3.2826°L / 48.1978; 3.2826
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Sens
Kryetari Marie-Louise Fort
Partia Republikanët
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.91 km2
Lartësia Min. 62 - Max. 205 m (m.n.d.)
Popullsia 25 507 banorë
Dendësia 1,164 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89100
INSEE 89387
Faqja Zyrtare ville-sens.fr


Sens është komunëdepartamentin YonneFrancë. Ndodhet 120 kilometra prej Parisit.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]