Shoqata e Federatave Ballkanike të Atletikës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shoqata e Federatave Ballkanike të Atletikës (Anglisht: Association of Balkan Atletic Federations), e njohur zakonisht si Atletika e Ballkanit, është një shoqatë e cila e organizon Kampionatin Ballkanik të Atletikës si dhe Kampionatin Intern Ballkanik të Atletikës, ashtu si dhe gara tjera, për junior dhe senior.[1]

Anëtarësia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Flag of Albania.svg Albanian Athletics Federation
 • Flag of Armenia.svg Armenian Athletic Federation
 • Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Athletic Federation of Bosnia and Herzegovina
 • Flag of Bulgaria.svg Bulgarian Athletic Federation
 • Flag of Croatia.svg Croatian Athletics Federation
 • Flag of Cyprus.svg Amateur Athletic Association of Cyprus
 • Flag of Georgia.svg Athletic Federation of Georgia
 • Flag of Greece.svg Hellenic Amateur Athletic Association
 • Flag of Israel.svg Israeli Athletic Association
 • Flag of Kosovo.svg Kosovo Athletic Federation [2]
 • Flag of North Macedonia.svg Athletic Federation of Macedonia
 • Flag of Moldova.svg Athletics Federation of Moldova
 • Flag of Montenegro.svg Athletic Federation of Montenegro
 • Flag of Romania.svg Romanian Athletics Federation
 • Flag of Serbia.svg Athletics Federation of Serbia
 • Flag of Slovenia.svg Athletic Federation of Slovenia
 • Flag of Turkey.svg Turkish Athletic Federation [3]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "RESULTS | BALKAN ATHLETICS OFFICIAL WEBSITE". www.balkan-athletics.eu. Marrë më 2016-09-19. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ Prishtina Balkan Half Marathon Championships
 3. ^ http://www.balkan-athletics.eu/members.php

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]