Ndryshimi mes inspektimeve të "Nursultan"

Jump to navigation Jump to search
1.573 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{QytetetQytet
|qytetiQyteti = = Astana
|emblema Gjuha vendase = [[Gjuha New flag of Astana.svgkazake|kazak]]
|Emri në gjuhën vendase = Астана
|vendndodhja = Astana p.svg
|Lloji i vëndbanimit = Qytet
|fotografia = Bayterek.jpg
|popullsiaNofka = 705.897 =
|dëndësiaMoto = 958/km2 =
|sipërfaqjaFIGURA-FLAMUR = New 722flag km2of Astana.svg
|shtetiARTIKUJ-FLAMUR = Flamuri i = [[Kazakistani]]Astanës
|rrethiFIGURA-EMBLEMA = New coat of arms = of Astana.svg
|prefiksiARTIKUJ-EMBLEMA = Stema e = Astanës
|faqjazyrtarePamje = [http://www.astana.kz http://www.astana = Bayterek.kz]jpg
|Përshkrimi i pamjes = [[Bayterek]]
|kryetaribashkisë = Imangali Tasmagambetov
<!--Administrimi territorial-->
|shënim =
|Shteti = Kazakistani
|Shteti federal =
|Rajoni =
|Qarku =
|shënimBashkia = =
|Komuna =
|Konteja =
|Komuniteti Autonom =
|Provinca =
|Distrikti =
|Kantoni =
|Departamenti =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 722
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Sipërfaqja Tokë =
|Sipërfaqja Ujë =
|Popullsia = 708,794
|Dendësia = 958
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 347
|Vendasit =
|Themelimi = 1830
|Zona Kohore = [[UTC+6]]
|Ora Verore =
|Kodi Postal = 010000–010015
|Prefiksi = +7 7172
|Targa e automjeteve = Z
|Aeroporti = [[Aeroporti Ndërkombëtari i Astanës|ANA]] </br> 14 km nga qendra e qytetit
|kryetaribashkisëKryetari i Bashkisë = = Imangali Tasmagambetov
|Asambleja rajonale =
|Partia udhëheqëse =
|WebFaqja = [http://www.astana.kz/ www.astana.kz]
|E-Posta =
|Harta_foto =
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|harta = Kazakistani
|CoordAddon = type:city(708794)_region:KZ
| gjer_g=51 | gjer_m=10 | gjer_s=0 | gjer_dr =N
| gjat_g=71 | gjat_m=26 | gjat_s=0 | gjat_dr =E
}}
[[Skeda:Astana.jpg|thumb|300px|Astana, Minisria ë Ekonomisë së [[Kazakistani]]t]]

Menyja e navigimit