Përdoruesi diskutim:Euriditi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Euriditi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Euriditi /Diskutimet

Mesazhi i fundit më 18 tetor, 2019 nga Euriditi.

Mos harroni të nënshkruani me --~~~~ !
Do not forget to sign with --~~~~ !
link:Ndihmë:Arkivimi Arkivi
Si të arkivoj një faqe?

Përmbajtja

Pune te papare me WP:IAA[Redakto nëpërmjet kodit]

Tjeta, thjesht dua te bej komplimente sepse po shikoj qe po ben nje pune te shkelqyer me WP:IAA. Si target ke vetem emrat origjinal per gjeografit? Neqoftese ke nevoje per ndonje gje, eg. datasets, do mundohem te ndimoj per aq sa mundem. :) --  eagleal  26 mars 2013 23:03 (CET)

Faleminderit Eagleal për urimin. Target të importimit automatik nuk kam vetëm vendbanimet, por gjithçka që është e organizuar mirë me infobox-e në një Wikipedi të huaj (pasi të dhënat merren nga infokutite). Deri tani jam mare me vendbanime pasi keto jane me te lehta. Ne qofte se deshiron mund te kontribosh me çfaredo qe e ke për mbarë. Importimi i vendbanimeve te Francës, Italisë, Gjermanisë dhe Mbretërisë së Bashkuar ka për të qënë hapi më i madh pasi së bashku e kalojnë 100.000 artikuj. Megjithatë ndruhem të shtoj kaq shume artikuj vetem nga e njëjta temë pasi do të humbë karakteri i përgjithshëm enciklopedik (një gjë të tillë mund ta vëresh fare mirë në wikipedinë kazake kk, uzbeke uz) etj). Faktikisht duhet që gjëndja e artikujve të lidhur me shqiptarët (historia, agjeografia, arti, kultura) të jetë shumë e mirë në mënyrë që ti lejojmë vetes të importojmë artikuj ne masë të madhe, përndryshe kthehemi në një Wikipedi pa karakter. Wikipedia ruse dhe polake është një shëmbull i mirë i importimit automatik të artikujve. Në fillim ata i hapën thjesht si zëra në mënyrë automatike dhe më pas filluan ti mbushin me përmbajtje, por këtë gjë nuk mund ta arrijmë lehtë këtu pasi mungojnë përdoruesit aktivë. Gjithësesi unë të falenderoj për interesimin, dhe në qoftë se dëshiron mudn të krijosh databaza nga cilado Wikipedi. Databazat për vendbanimet unë i kam përshtatur nga Wikipedia italiane pasi edhe infokutinë (preferoj ta quaj kartela) {{Kartela vendbanim}} e kam përshtatur nga {{Divisione amministrativa}}. Punë të mabrë! --  Euriditi  27 mars 2013 16:22 (CET)

Kerkese per mbrojtje te artikullit[Redakto nëpërmjet kodit]

Agjencia Nacionale e Trafikut Ajror po sulmohet me sulme personale. A mund ta mbrosh nga editoret e paregjistruar? Flm! --Arianiti (diskutimet) 3 prill 2013 14:32 (CEST)

Yes check.svg U bë! Faleminderit që më vure në dijeni Arianit! -- Euriditi  4 prill 2013 15:56 (CEST)

Roboti Tung[Redakto nëpërmjet kodit]

Duhet të kontrolloni rezultatet e Robotit !

Në artikulin Etanoli Marsh është një emër duhur.

Gresa Behluli Shkurte është një emër duhur (Fejza Shkurte).

Faleminderit.

--AXRL (diskutimet) 5 prill 2013 20:26 (CEST)

Thanks for reporting these errors. I should have noticed it! For now I'm going to revert all last edits and then I will give to the reobot proper instructions. For instance Shkurt_ (with a single space at the end), Shkurt| and Shkurt]] replace by shkurt_, shkurt| or shkurt]]. What I've done at first seems confusing. Thank you!-- Euriditi  5 prill 2013 23:12 (CEST)

Reviewers, Editors and Autochecked users[Redakto nëpërmjet kodit]

Assign me, if you could all three flags, the first one we need right almost never looks at the changes. Other I need, because I am a member Small Wiki Monitoring Team. Greeting! --Kolega2357 (diskutimet) 16 prill 2013 18:34 (CEST)

Hello Kolega. I will assign you to the group of auto-checked users, so that you could check automatically your edits. For Reviewers we have very strict rules that you actually don't meet. Good luck! -- Euriditi  17 prill 2013 16:38 (CEST)

Stampa diskutim:Dokumentacioni[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi please could you have a look at Stampa diskutim:Dokumentacioni this please because I have updated it so it fixes some issues in documentation like the create button doesent show sometime when the doc haven't been created 90.216.122.147 18 prill 2013 19:32 (CEST)

yes I have also created a sandbox for Stampa:Dokumentacion/fundi/livadhi and the Stampa:Dokumentacion/fillimi/livadhi please check them because I doint think they have the correct spelling of the languge on here 90.216.122.147 18 prill 2013 20:26 (CEST)
ok thanks could you please add the codes from Stampa:Dokumentacion/fillimi/livadhi toStampa:Dokumentacion/fillimi and from Stampa:Dokumentacion/fundi/livadhi to Stampa:Dokumentacion/fundi please 94.141.20.53 18 prill 2013 22:01 (CEST)
hi could you please remove both of the | {{ns:Module}} on Stampa:Dokumentacion/fundi please 176.249.16.97 22 prill 2013 18:13 (CEST)
thanks 176.249.16.97 22 prill 2013 18:23 (CEST)

Re: Beau.bot in sqwiki?[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! Sorry for my late response. I can set up Beau.bot to periodically clean particual set of wiki pages. You need to provide to me list of pages and content that my bot is supposed to restore. Cheers, Beau (diskutimet) 19 prill 2013 17:12 (CEST)

I have set up the bot to clean the pages. It runs once every hour. Please create all pages, because bot is not creating them by itself (it is on purpose). It will keep sending me e-mails, that there is something wrong on sq.wiki ;).
The intro you have asked about is a mechanism called editnotice. You can take a look at en-wiki or pl-wiki. You need to create one page MediaWiki:Editnotice-n per namespace, where n is the index of the namespace. Example: pl:Special:PrefixIndex/Mediawiki:Editnotice-
Cheers, Beau (diskutimet) 21 prill 2013 16:43 (CEST)
I would suggest to protect Stampa:Editnotice për anëtarët e regjistruar‎, so it cannot be easily vandalized. Beau (diskutimet) 21 prill 2013 18:55 (CEST)
Of course! Thanks for your help Beau, I really appreciate it! -- Euriditi  21 prill 2013 18:57 (CEST)
I have updated the name of the page. Beau (diskutimet) 27 prill 2013 15:30 (CEST)

???[Redakto nëpërmjet kodit]

Speciale:Kontributet/Miteran_Pasku --Wim b (diskutimet) 21 prill 2013 23:35 (CEST)

Problem me tabelat[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje a mund të më ndihmosh me një problem tek tabela që krijova tek KFOR me rreshtat 6 dhe 46. I njëjti problem më ka dalë në një artikull tjetër. Faleminderit. Visi90 (diskutimet) 23 prill 2013 14:27 (CEST)

Faktikisht e kane gabimin stampat respektive te çdo rreshti dhe jo tabela.-- Euriditi  23 prill 2013 14:33 (CEST)

Kuptova falemiderit. Visi90 (diskutimet) 23 prill 2013 14:42 (CEST)

WIWOSM on the OSM map[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, I saw that you were the person who initiate the OSM fonctionnality there. If you want an improvement of this map you need to request the change we made there [1] in the local MediaWiki:Common.js. Regards, Otourly (diskutimet) 4 maj 2013 08:54 (CEST)


Vërejtje[Redakto nëpërmjet kodit]

Zoteri -- Euriditi  , prej teje kërkojë që të vihet në mbrojtje për redaktim ky(Nuhi Ismajli) artikull vetëm nga përdorues të regjistruar për shkak të sulmit dhe ndërhyrjeve vandale te Nuhi Ismajli--Koka11 8 maj 2013 17:48 (CEST)

Yes check.svg U bë! -- Euriditi  8 maj 2013 18:11 (CEST)

Ju falminderit[Redakto nëpërmjet kodit]

Punë të mbarë!--Koka11 8 maj 2013 18:13 (CEST)

Le Monde's 100 Books of the Century[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi. Thank you for your help with Jorge Luis Borges earlier.
I have translated this interesting book list – en:Le Monde's 100 Books of the Century – into ~30 languages.
I am now translating the list into another 12 languages, including yours.
If the English title of the page is "Le Monde's 100 Books of the Century", where Le Monde is the Paris newspaper, what is a good title in Albanian?
Thank you, Varlaam (diskutimet) 5 qershor 2013 19:45 (CEST)

We have a new Albanian page! Hurray!
100 librat e shekullit sipas Le Monde
Now, I have only used book information that was available to me in sqwiki.
There are many famous and popular books, like this:
The Hound of the Baskervilles (Anglisht)
Arthur Conan Doyle
The Murder of Roger Ackroyd (Anglisht)
Agatha Christie
The Martian Chronicles (Anglisht)
Ray Bradbury
where there is probably {?} an Albanian translation already. Famous detectives like Sherlock Holmes and Hercule Poirot.
At this point, it is easier for native speakers to find the missing information than it is for me.
Good luck.
I still hope that you can help with the translation of the introduction, Varlaam (diskutimet) 5 korrik 2013 18:16 (CEST)

Artikull i Perkryer[Redakto nëpërmjet kodit]

Me fal, doja te te pyesja. Per kandidimin e nje artikulli si te perkryer, mjafton vetem vendosja e stampes {{APK}} tek faqja e diskutimeve te artikullit apo duhet bere dhe ndonje procedure tjeter? --Klein Muci (diskutimet) 10 qershor 2013 03:12 (CEST)

Ju letm me merreni per konsiderate si artikull te perkryer John F. Kennedy i cili ka ndryshuar esht njer artikull 22 Mars 2014 i perfekt 23:57 (CEST)

Oda e fillestarëve[Redakto nëpërmjet kodit]

Megjithse mesazhi i mireseardhjes sygjeron vizitimin e kesaj faqeje, ajo nuk egzistonte. Duke dashur te ndihmoj, e krijova si artikull por nuk jam i sigurt nese e kam bere mire apo i duhet shtuar dhe ndonje gje tjeter. A mund t'i hedhesh nje sy? Wikipedia:Oda e fillestarëve --Klein Muci (diskutimet) 10 qershor 2013 13:53 (CEST)

Kolega2357-Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Can you put my bot to this user group Autochecked users? --Kolega2357 (diskutimet) 16 qershor 2013 13:27 (CEST)

Deletion of "Nju Jork Sitit"[Redakto nëpërmjet kodit]

I notice you deleted "Nju Jork Sitit" but there was no rationale put in place. What reason is there for the deletion? Thanks WhisperToMe (diskutimet) 22 qershor 2013 09:25 (CEST)

Stampa:Infobox Software[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi could you remove the protection from Stampa:Infobox Software because know one has edited since 2008 so I think it will not be vandalised if we take the protection off it 90.217.1.169 26 qershor 2013 16:09 (CEST)

File:Edmond Panariti.jpg[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi mate, how are you. Could you please delete File:Edmond Panariti.jpg as a file with the same name on Commons exists, and it is freely licenced (Commons:File:Edmond Panariti.jpg). Once the local copy is deleted, the copy on Commons will automatically appear in articles here. Cheers, Russavia (diskutimet) 9 shtator 2013 18:47 (CEST)

Article request[Redakto nëpërmjet kodit]

Are you interested in starting stubs on the following:

There is an Albanian settlement in Hamtramck so it would be helpful for Albanian speakers. Thanks, WhisperToMe (diskutimet) 12 shtator 2013 09:59 (CEST)

Përdoruesi "i ri" Mukacu përdor fyerje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Erudit,

Përdoruesi me emrin Mukacu (një fjalë e ndyrë dhe e pa denjë për wikipedinë shqiptare) e ka nisur veprimtarinë e tij në wiki shqip me një fyerje në faqen time të diskutimeve [2]. Unë mendoj që ky përdorues duhet bllokuar, sepse qëllimi i tij me sa duket është që të dëmtojë wikipedinë shqiptare. Unë nuk e kam një mundësi të tillë, prandaj po ju a kërkoj juve ta bëni këtë bllokim nëqoftëse e shikoni të arësyeshme. Ju falemnderit. ~~ Lerriklo 21 shkurt 2013 3:38 (CET)

Students from Sweden[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi Euriditi!

There will be three students from Albania taking part: Përdoruesi:Fsm1980, Përdoruesi:Ciuciu and Përdoruesi:Albalb. The introduction to WIkipedia will take place on Monday the 7 October and they will work on their translations in the weeks to come. They will pick a topic from this list: meta:SFI/Modersmål. Currently we don't have Albanian added there so if you have time it would be great if you could help with adding translations to the list according to the standards on this langugage version.

I have added you to the list of mentors here: meta:SFI/Faddrar.

Best,

John Andersson (WMSE) (diskutimet) 3 tetor 2013 15:21 (CEST)

Ndihme![Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje! Te lutem mund te kontrolloni pak nje faqe qe kam hapur une, por ju keni bere korrigjime disa here? Kam bere disa ndryshime por jane ende ne pritje per tu aprovuar. Gjithashtu, ne qofte se une do te doja ta fshija kete faqe, cilat jane hapat? Shume faleminderit.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Elsac (diskutimiredaktime) 5 tetor 2013 00:05‎.

Raul Fico ???[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Eruditi,

Mendoj se faqja Raul Fico duhet grisur. Nuk ka ekzistuar ndonjëherë ndonjë politikan shqiptar me emrin spanjoll Raul. Me sa duket krijuesi i faqes ka ngatërruar gërmën f me gërmën l. Ka qënë një politikan shqiptar me emrin Rauf Fico, deputet i prefekturës së Durrësit janar-qershor 1924 (Kuvendi i Shqipërisë-Ligjëvënësit Shqiptarë 1920-2005) dhe ministër i jashtëm gjatë qeverisjes së mbretit Zog. Mendoj se kjo faqe është krijuar gabimisht dhe duhet grisur. Ju falemnderit. ~~ Lerriklo 12 tetor 2013 1:51 (CET)

Yes check.svg U bë! -- Euriditi  13 tetor 2013 13:57 (CEST)

Artikull i Perkryer[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje! Para disa kohesh kemi biseduar per klasifikimin e nje artikulli, te shkruar nga une, si te perkryer. Tashme afati per votim eshte mbyllur. A mund te perzgjidhet si i tille apo duhet te vazhdoje ne pritje? Faleminderit! --Klein Muci (diskutimet) 23 tetor 2013 01:24 (CEST)

Përshëndetje Klein! Duke qënë se për momentin numri i përdoruesve aktivë në Wikipedia është i ulët, votimi do të zgjasë përtej afatit të përcaktuar, nuk është mbyllur ende. Shpresoj shumë që afati i tejzgjatur mos të të demoralizojë dhe të kontriboush në Wikipedia me po të njëjtën dëshirë. -- Euriditi  23 tetor 2013 19:29 (CEST)
Kuptoj. Aspak, eshte kenaqesi me vete te jesh anetar ketu. Flm per pergjigjen. --Klein Muci (diskutimet) 28 tetor 2013 09:43 (CET)

Rreth kratit[Redakto nëpërmjet kodit]

Tjeta Euridit. Meqense tani te takon edhe ty te japesh te drejten e sysop, do te lutesha te mos shpejtoje ne mbylljen e votimeve. Sepse eshte shume me e shpejt te japesh te drejten, sesa ta heqesh (vendime komuniteti, postimi ne meta, etj). Thjesht nje keshille per te ardhmen! Mos ma mer per keq :). --  eagleal  31 tetor 2013 19:41 (CET)

Faleminderit për kujtesën Eagleal! -- Euriditi  3 nëntor 2013 17:48 (CET)

Ndihme[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje! Meqe kohet e fundit kam pak kohe te lire ne dispozicion, doja t'ju pyesja: Egziston ndonje pune ne Wikipedia, pa njohuri te thella informatike, ne te cilen mund te nevojitet ndihma ime pervec shkrimit te artikujve te rinj? Faleminderit! --Klein Muci (diskutimet) 24 nëntor 2013 15:15 (CET)

Nuk e di nese e keni pare mesazhin qe ju kam shkruar prej disa kohesh tashme tek faqja ime e diskutimeve por do t'ju lutesha t'i hidhnit nje sy. --Klein Muci (diskutimet) 24 dhjetor 2013 04:18 (CET)

Emer perdoruesi[Redakto nëpërmjet kodit]

Meqe ju jeni administrator, a eshte e mundur qe te me ndryshoni emrin e perdoruesit ne Kristian95? Nese jo, si mundem ta ndryshoj, se nuk shoh ndonje menyre tjeter.--Pedanti (diskutimet) 29 nëntor 2013 14:48 (CET)


Wiki:Kontrolluesit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje,
desha tju pyes se a voton ndokush në faqen për Kontrolluesit, sepse vendosa në kandidaturë vetjake. Ju pyeta juve sepse po e shoh se jeni një ndër të paktët përdorues aktiv në Wikipedian shqipe. --Ammar Tivari Talk! 8 dhjetor 2013 19:17 (CET)

Faleminderit shumë. Do të mudohem të jem sa më aktiv.


I dashur Euriditi[Redakto nëpërmjet kodit]

Si keni qene? Jam i njejti person qe editonte me nofken SportiShqiptar ([3]), po nuk kam qene prezent me, pasi nuk kam pasur kohe. Meqe nuk e kam me fjalkalimin e llogarise se vjeter, a mund te perdor kete nofke tani? Faleminderit! --Perkohesisht ai i vjetri (diskutimet) 5 janar 2014 20:08 (CET)

Ndryshoj emrin tim[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung! A mund ta ndryshoj pseudonimin nga "Moscowconnection" ne "Moscow Connection".
Hi! Could you please rename my account from "Moscowconnection" to "Moscow Connection"? I am now changing my username on all wikis. I've already asked another bureaucrat, but there's no reply.

Në lidhje me artikullin e javës[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Euriditi, kohëve të fundit kam vërejtur se në vend të artikullit të javës paraqitet mesazhi "Na vjen me të vërtetë shumë keq, për këtë javë nuk është zgjdhur asnjë artikull!". Si arsyje për këtë përmendet se "Vullnetarët e Wikipedias në shqip nuk kanë punuar aq sa duhet për të shfaqur në këtë vitrinë Artikullin e javës." Mendoj se ka mjaft artikuj që mund të paraqiten në këtë listë. Nga artikujt që vetëm unë kam shkruar, vetëm një (Dream Theater) është paraqitur deri më tani në këtë listë. Gjithashtu mendoj se ka shumë artikuj të tjerë që kishin mundur të paraqiten këtu. Pra, nuk mendoj se problemi qëndron te mungesa e artikujve të përshtatshëm. Sido që të jetë, jam i vetëdijshëm se përzgjedhja e tyre mund të jetë një punë e lodhshme. Unë mund të të ndihmoj këtu, pra mund që së bashku të kompilojmë një listë me artikuj të përshtatshëm për artikuj të javës. Gjithë të mirat. --Λeternus 27 janar 2014 10:29 (CET)

Usurpation request (SUL)[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi Euriditi!

I'm requesting the User:Alan usurpation for complete my SUL account. (Confirmation diff). Target username is inactive since 2011 with 0 total editions. If you like, yo can contact with me at commons:User talk:Alan or m:User talk:Alan. Sorry for write in english, i'm "sq-0". Thanks in advance. --Alan.lorenzo (diskutimet) 3 shkurt 2014 15:17 (CET)

Hi! Any reply about this, please? --Alan.lorenzo (diskutimet) 26 shkurt 2014 11:30 (CET) (m:User:Alan)
I have completed this request. Please let me know if there is an issue with this. Ajraddatz (diskutimet) 22 mars 2014 22:14 (CET)

Ckemi Euridit[Redakto nëpërmjet kodit]

E di qe ka probleme me artikullin Tilacini mirepo a mund ta rregullosh ate konceptin ridrejtuar percjelle etj. se nuk di un e kam shume te veshtire te punoj ne ate fushe. Ju faleminderit

Request for username change: Hosiryuhosi -> Rxy[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello. Could you please change my username?

  • Current username: Hosiryuhosi
  • Target username: Rxy
  • Reason: I want to change my current username to short username at WMF wikis globally. Note: Global account "Rxy" is my account (confirm). I'm sorry for requesting to this page. I can't find a renaming request page. Thanks. --Hosiryuhosi (diskutimet) 8 mars 2014 17:09 (CET)

Nuk jeni aktiv sa duhet[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje z. Euriditi desha te beje nje ankese tek ju sepse ka rreth 8 muaj qe kam redaktuar artikullin Klori dhe Ligji i Arkimedit mirepo keto artikuj vazhdojne te jene akoma te cunguar dhe njerezit kerkojne nje verzion me te mire se i meparshmi gje te cilen e kam bere un keshtu qe nese keni mundesi shqyrtoni keta artikuj sikurse keni bere me Antarktiku , Tilacini , Betejat e Skënderbeut e shume artikuj te tjere qe kam redaktuar.

Translation notification: Wikimedia Blog/Drafts/Heartbleed[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Blog/Drafts/Heartbleed is available for translation. You can translate it here:



This is the text of a just published blog post summarizing the actions taken to protect users of Wikimedia sites against the recently discovered "Heartbleed" security vulnerability. (The post explains that users will need to re-login the next time they use their accounts and suggests to change passwords as a standard precautionary measure, but it is currently not intended to enforce a password change for all users.) Completed translations will be added to the blog post.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 10 prill 2014 21:15 (CEST)

"Rosela Gjylbegu" review[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Euriditi!

Nevojitet aprovim i ndryshimeve te dy viteve te fundit te artikulli ne fjale.

Faleminderit,

--Namik (diskutimet) 29 prill 2014 10:09 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Highlights, March 2014[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, March 2014 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the most important Wikimedia Foundation activities, MediaWiki development work and other international Wikimedia news from the month of March. Completed translations will be announced on Facebook, Twitter, Identi.ca and project village pumps.

Help is also still welcoming in translating the previous issue of the Wikimedia Highlights which was published last week, at [5].

If you have questions about the translation notifications system, you can ask them at [6]. You can manage your subscription at [7].

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 1 maj 2014 07:07 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Highlights, April 2014[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, April 2014 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the most important Wikimedia Foundation activities, MediaWiki development work and other international Wikimedia news from last month. Completed translations will be announced on Facebook, Twitter, project village pumps and (for some languages) mailing lists. If you have questions about the translation notifications system, ask them here. You can manage your subscription here.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 26 maj 2014 10:54 (CEST)

Translation notification: Fundraising/Translation/Thank you email 20140606[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Fundraising/Translation/Thank you email 20140606 is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high. The deadline for translating this page is 2014-06-20.

Please help us translate our Thank You email that is sent to our donors on behalf of the Wikimedia Foundation's new executive director Lila Tretikov. We would highly appreciate your help on this in order to make sure the letter is available for our donors to read in their native language.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 6 qershor 2014 15:55 (CEST)

Translation notification: Grants:APG/Funds Dissemination Committee/Advisory Group/Recommendations/2014[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Grants:APG/Funds Dissemination Committee/Advisory Group/Recommendations/2014 is available for translation. You can translate it here:



Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 11 qershor 2014 10:58 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Highlights, May 2014[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, May 2014 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the most important Wikimedia Foundation activities, MediaWiki development work and other international Wikimedia news from May. Completed translations will be announced on Facebook, Twitter, project village pumps and (for some languages) mailing lists. If you have questions about the translation notifications system, ask them here. You can manage your subscription here.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 1 korrik 2014 09:40 (CEST)

Ulqini[Redakto nëpërmjet kodit]

Prsh, a mendon se artikulli Ulqini duhet të jetë artikull i mirë. I kam shktuar referencat dhe kam bërë disa përmirësime. --AMMARTIVARI DISKUTO 10 korrik 2014 22:26 (CEST)

Dekoratë[Redakto nëpërmjet kodit]

Administrator Barnstar Hires.png DEKORATË
Për punë të ndershme si administrator.
AMMARTIVARI DISKUTO 13 korrik 2014 20:26 (CEST)

Translation notification: Mailing lists/List info[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Mailing lists/List info is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is medium.


We are re-designing our mailing list information pages and we would very much appreciate if you could please translate a few short phrases so that non-English speakers are able to easily sign up to our Mailing lists. If you have questions about the translation notifications system, ask them here. You can manage your subscription here.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 19 Gusht 2014 02:09 (CEST)

Translation notification: Letter to Wikimedia Foundation: Superprotect and Media Viewer[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Letter to Wikimedia Foundation: Superprotect and Media Viewer is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is low.


Not an "official" request, of course, but some other users would be grateful if you could translate this summary of their thinking. Translating something is certainly something useful to do if you're not sure how to contribute to these days' discussions. :-) --Nemo

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 22 Gusht 2014 08:59 (CEST)

An important message about renaming users[Redakto nëpërmjet kodit]

Dear Euriditi, My aplogies for writing in English. Please translate or have this translated for you if it will help. I am cross-posting this message to many places to make sure everyone who is a Wikimedia Foundation project bureaucrat receives a copy. If you are a bureaucrat on more than one wiki, you will receive this message on each wiki where you are a bureaucrat.

As you may have seen, work to perform the Wikimedia cluster-wide single-user login finalisation (SUL finalisation) is taking place. This may potentially effect your work as a local bureaucrat, so please read this message carefully.

Why is this happening? As currently stated at the global rename policy, a global account is a name linked to a single user across all Wikimedia wikis, with local accounts unified into a global collection. Previously, the only way to rename a unified user was to individually rename every local account. This was an extremely difficult and time-consuming task, both for stewards and for the users who had to initiate discussions with local bureaucrats (who perform local renames to date) on every wiki with available bureaucrats. The process took a very long time, since it's difficult to coordinate crosswiki renames among the projects and bureaucrats involved in individual projects.

The SUL finalisation will be taking place in stages, and one of the first stages will be to turn off Special:RenameUser locally. This needs to be done as soon as possible, on advice and input from Stewards and engineers for the project, so that no more accounts that are unified globally are broken by a local rename to usurp the global account name. Once this is done, the process of global name unification can begin. The date that has been chosen to turn off local renaming and shift over to entirely global renaming is 15 September 2014, or three weeks time from now. In place of local renames is a new tool, hosted on Meta, that allows for global renames on all wikis where the name is not registered will be deployed.

Your help is greatly needed during this process and going forward in the future if, as a bureaucrat, renaming users is something that you do or have an interest in participating in. The Wikimedia Stewards have set up, and are in charge of, a new community usergroup on Meta in order to share knowledge and work together on renaming accounts globally, called Global renamers. Stewards are in the process of creating documentation to help global renamers to get used to and learn more about global accounts and tools and Meta in general as well as the application format. As transparency is a valuable thing in our movement, the Stewards would like to have at least a brief public application period. If you are an experienced renamer as a local bureaucrat, the process of becoming a part of this group could take as little as 24 hours to complete. You, as a bureaucrat, should be able to apply for the global renamer right on Meta by the requests for global permissions page on 1 September, a week from now.

In the meantime please update your local page where users request renames to reflect this move to global renaming, and if there is a rename request and the user has edited more than one wiki with the name, please send them to the request page for a global rename.

Stewards greatly appreciate the trust local communities have in you and want to make this transition as easy as possible so that the two groups can start working together to ensure everyone has a unique login identity across Wikimedia projects. Completing this project will allow for long-desired universal tools like a global watchlist, global notifications and many, many more features to make work easier.

If you have any questions, comments or concerns about the SUL finalisation, read over the Help:Unified login page on Meta and leave a note on the talk page there, or on the talk page for global renamers. You can also contact me on my talk page on meta if you would like. I'm working as a bridge between Wikimedia Foundation Engineering and Product Development, Wikimedia Stewards, and you to assure that SUL finalisation goes as smoothly as possible; this is a community-driven process and I encourage you to work with the Stewards for our communities.

Thank you for your time. -- Keegan (WMF) talk 25 Gusht 2014 20:24 (CEST)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

Translation notification: Single User Login finalisation announcement/RenameUser announcement[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Single User Login finalisation announcement/RenameUser announcement is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is medium. The deadline for translating this page is 2014-09-08.

Translators, I (Keegan) am sending a message on behalf of Stewards and WMF engineering to inform communities about local renaming being turned off in the middle of September as usernames start moving global. Please translate this message so I can deliver it in a proper, localized form.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 3 Shtator 2014 05:59 (CEST)

Ngarko skedarë, Eksperti për ngarkim?[Redakto nëpërmjet kodit]

Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)

infobox[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, pashë se keni njohuri për Infobox-et dhe keni krijuar një numër të madh të tyre, po desha të ju pyes për infobox_v2 projekt francez projekti frëngjisht këtu kodi origjinal i të cilit gjendet në MediaWiki:Common.css franceze i cili në wikipedia shqip nuk egziston por egziston në MediaWiki:Common.css franceze,MediaWiki:Common.css romune, MediaWiki:Common.css sërbe, bullgare etj... Desha ta dijë se cila është procedura e krijimit dhe a duhet të shtohet vetëm kodi në MediaWiki:Common.css shqip apo ka edhe procedura tjera ?--Tytuu (diskutimet) 10 Tetor 2014 14:05 (CEST)

Unë nuk kam shumë njohuri po e përktheva në tërësi ashtu siç ishte në MediaWiki:Common.css franceze dhe bëra disa ndryshime të vogla radhitjeje përkthimi këtu: ( Përdoruesi:Tytuu/common.css grise faqen pastaj) nëse është mir kështu dhe dëshiron ta vendosësh në MediaWiki:Common.css shqip vendose nëse ka gabime rregulloji në fillim ke diçka të tillë si infobox_v2 .media për stampën: :fr:Dëgjo nuk e di nëse ka nevojë të shtohet, kurse në fund ke edhe diçka si (img_toogle ul) është për stampën e vendodhjes me hartë shumës :fr:harta shumës këtu dhe stampën e vendodhjes hartë dyshe me dy harta :fr:harta dyshe këtu, stampa të cilat do të ishte mirë të krijohen.--Tytuu (diskutimet) 12 Nëntor 2014 15:24 (CET)
Njëkohësisht shiko edhe parametrat për infobox v3 projekti :fr:këtu në fund në MediaWiki:Common.css franceze është kodi e kam vendosur një pjesë këtu Përdoruesi:Tytuu/common.css dhe një tjetër këtu Përdoruesi:Tytuu/monobook.css e cila ishte tekMediaWiki:Monobook.css franceze .--Tytuu (diskutimet) 13 Nëntor 2014 10:51 (CET)
Për vendosjen në MediaWiki:Common.css dhe MediaWiki:Monobook.css i kërkova një administruesi aktiv dhe e bëri kurse për stampën e hartën shumës nëse dëshiron ta krijosh ndonjëherë se une nuk e kuptoj shum kodin ka edhe një pjesë këtu Përdoruesi:Tytuu/common.js të cilën e kam importuar nga Comon.js franceze.--Tytuu (diskutimet) 26 Nëntor 2014 11:32 (CET)

Translation notification: File metadata cleanup drive/How to fix metadata[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page File metadata cleanup drive/How to fix metadata is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is medium.


There is a new initiative to clean up file information pages across Wikimedia wikis. In order to reach out to the communities in their native language, we would like to ask for your help to translate a few pages. In addition to the one linked above, there are two short pages: We have done our best to prepare the pages to minimize the work for translators, and if you notice anything else we could do to make translation easier, please do let us know. Guillaume is also happy to answer any questions you might have while translating the documents.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 20 Tetor 2014 15:28 (CEST)

Translation notification: Global AbuseFilter/2014 announcement[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Global AbuseFilter/2014 announcement is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high.


Global AbuseFilters were recently enabled on many Wikimedia projects. As we'd like to notify the affected wikis about it, we've created a page for announcing this: Global AbuseFilter/2014 announcement. We'd like to make the announcement accessible to as many users as possible and therefore would like to ask for your help in translating the announcement.

In order to reach out to the communities in their native language, we would like to ask for your help in translating the following mass message which will be sent to the affected wikis as well:

The message will be sent in about three days time from now (on 13 November) so if you are planning on translating the message, please make sure that Global AbuseFilter/2014 announcement (condensed) is translated before the deadline.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 10 Nëntor 2014 18:12 (CET)

Translation notification: Grants:APG/Funds Dissemination Committee/Advisory Group/Recommendations/2014/ED Response[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Grants:APG/Funds Dissemination Committee/Advisory Group/Recommendations/2014/ED Response is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is low.


Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 20 Nëntor 2014 13:05 (CET)

Translation notification: Grants:APG/FDC portal/FDC recommendations/2014-2015 round1[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Grants:APG/FDC portal/FDC recommendations/2014-2015 round1 is available for translation. You can translate it here:



Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 21 Nëntor 2014 19:59 (CET)

Rikthimi i zhvendosjes[Redakto nëpërmjet kodit]

Eshtë shkruar në kuvend si më poshtë:

>Nqs shikoni shume zhvendosje faqesh nga vandale, mund te perdoret nje mjet i ri qe quhet riktheje nga faqja Speciale:Recentchanges (cdokush mund ta perdori). Nqs faqja eshte levizur me shume se nje here, rikthimet duhen bere ne radhen e kundert qe te rregullohet. Pastaj duhen grisur faqet percjellese nga administruesit, por kjo s'ka edhe aq rendesi. Dori | Diskutim 2005 Prill 2 04:27<

Shkova tek ajo faqe por nuk gjeta gjë dhe nuk e kuptoj si bëhet rikthimi ose zhbërja e zhvendosjes vandalisht të artikujve tek një titull/emër tjetër. E di gjë si bëhet se nuk e kam të qartë? Flm. Gentius (diskutimet) 27 Nëntor 2014 22:53 (CET)

Translation notification: Wikimedia Highlights, October 2014[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, October 2014 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the most important Wikimedia Foundation activities, MediaWiki development work and other international Wikimedia news from October. Completed translations will be announced on Facebook, Twitter, project village pumps and (for some languages) mailing lists. If you have questions about the translation notifications system, ask them here. You can manage your subscription here.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 2 Dhjetor 2014 08:55 (CET)

Translation notification: Single User Login finalisation announcement[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Single User Login finalisation announcement is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is medium. The deadline for translating this page is 5 January 2015.

Single-user login finalization will finally take place in April 2015. There are some small changes to the text in this page to say this as well as mentioning local renaming is no longer possible. Please help update the translation to this page before accounts that are going to be affected are notified. Also updated with a very small change that needs translated is this page: < https://meta.wikimedia.org/wiki/Single_User_Login_finalisation_announcement/Personal_announcement >. This text will be sent or linked to every account that will be affected, please help make sure it is ready to be sent out in your language(s).

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 8 Dhjetor 2014 23:04 (CET)

Translation notification: Admin activity review/2014/Notice to communities[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Admin activity review/2014/Notice to communities is available for translation. You can translate it here:



Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 22 Dhjetor 2014 00:10 (CET)

Translation notification: Admin activity review/2014/Notice to inactive right holders[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Admin activity review/2014/Notice to inactive right holders is available for translation. You can translate it here:



Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 24 Dhjetor 2014 04:36 (CET)

Translation notification: Stewards/Elections 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Stewards/Elections 2015 is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high.


I apologize for the delay, but the 2015 Steward election banners are now available for translation. They consist of two banners with a few short phrases: If you have any questions or require any assistance, feel free to ask on Talk:Stewards/Elections 2015 or drop by #wikimedia-stewards-electionsconnect channel on the freenode IRC network.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 11 Janar 2015 05:35 (CET)

Translation notification: Wikimedia Highlights, December 2014[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, December 2014 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from December, covering Wikimedia Foundation activities, MediaWiki development work and other international Wikimedia news. Completed translations will be announced on Facebook, Twitter, project village pumps and (for some languages) mailing lists. If you have questions about the translation notifications system, ask them here. You can manage your subscription here

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 1 Shkurt 2015 00:57 (CET)


Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...[Redakto nëpërmjet kodit]

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:44 (CET)Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Rrjedha

Translation notification: Wikimedia Highlights, January 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, January 2015 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from January, covering Wikimedia Foundation activities, MediaWiki development work and other international Wikimedia news. Completed translations will be announced on Facebook, Twitter, project village pumps and (for some languages) mailing lists. If you have questions about the translation notifications system, ask them here. You can manage your subscription here

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 28 Shkurt 2015 22:33 (CET)

Translation notification: Oversight policy[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Oversight policy is available for translation. You can translate it here:



Oversight policy, an important global policy page, was recently migrated to the Translate extension system along with other updates to the page. You are invited to participate in the translation of this page and and a few other related pages.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences here.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 7 mars 2015 17:31 (CET)

Translation notification: User:Keegan (WMF)/Quicktranslate[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page User:Keegan (WMF)/Quicktranslate is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high. The deadline for translating this page is 2015-03-19.

Hello, A very important sentence to the message that is being sent to users that may be renamed due to single-user login finalization has been added. Please take a moment to translate this one sentence, it's very important.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences here.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 19 mars 2015 03:22 (CET)

Translation notification: User:Keegan (WMF)/Rename confusion message[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page User:Keegan (WMF)/Rename confusion message is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high. The deadline for translating this page is 2015-03-31.

During the messaging to 2.8 million accounts begin affected by SUL finalization, about 10,000 accounts across the wikis, mainly Commons, were incorrectly notified about their account needing to be renamed. This message is for those accounts, and it needs to be delivered as soon as possible.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences here.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 27 mars 2015 23:16 (CET)

Translation notification: Wikimedia Highlights, February 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, February 2015 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from last month, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on Facebook, Twitter, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences here.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 28 mars 2015 20:05 (CET)

Kerkese[Redakto nëpërmjet kodit]

Kerekoj qe artikulli Ibrahim Rugova te kontrollohet dhe te jepet nje vleresim per te me rrespekt JRR1 29 mars 2015 00:25 (CET)

Përdoruesi diskutim:Alboholic#Sugjeroj një bllokim disa ditor për Alboholic[Redakto nëpërmjet kodit]

Mirëdita Euriditi! Një përdorues ka sugjeruar diçka të çuditshme. Të lutem shikoje pak. Me gjithë të mirat.--Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 19:04 (CEST)

Translation notification: Single User Login finalisation announcement/Post-rename notice[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Single User Login finalisation announcement/Post-rename notice is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high. The deadline for translating this page is 2015-04-12.

This is a short message for accounts that will be renamed next week as part of single-user login finalisation.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences here.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 8 prill 2015 00:35 (CEST)

Faqja në Facebook[Redakto nëpërmjet kodit]

Prsh, pasi e pashë ndryshimin në faqen e Sitenotice, i cili është plotësisht i arsyetuar, deshta t'ju pyes nëse egziston mundësia që të bëhet një lidhje zyrtare mes Wikipedias dhe faqes në Facebook, normalisht nëse pranon komuniteti. --AMMARTIVARI DISKUTO 10 prill 2015 14:43 (CEST)

Tëfcí → Franx[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Euriditi,
A mund t'ma ndërrosh emrin (nga Tëfcí në Franx) të lutem? Më duket më i bukur dhe i afrohet emrit tim të vërtet. Faleminderit paraprakisht! -- Franx 12 prill 2015 19:12 (CEST)

Translation notification: Single User Login finalisation announcement[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Single User Login finalisation announcement is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high. The deadline for translating this page is 2015-04-16.

Please check new and updated paragraphs, in particular make sure that the correct daye for the finalisation (15th April 2015 and following days) is mentioned, as in English source.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences here.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 15 prill 2015 21:24 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015 is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high. The deadline for translating this page is 2015-04-20.

As we draw very close to launching the call for candidates for the 2015 Wikimedia Foundation Elections I'd like to ask you to take some time to translate the main pages for each election as well as the first Banner. The linked page is for the Board election specific page but you an find all of them on this translation group and you can find the banner at this link. Please let us know on the Translation talk page if you have any issues.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences here.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 17 prill 2015 13:21 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015 is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is high. The deadline for translating this page is 2015-04-20.

As we draw very close to launching the call for candidates for the 2015 Wikimedia Foundation Elections I'd like to ask you to take some time to translate the main pages for each election as well as the first Banner. The linked page is for the Board election specific page but you an find all of them on this translation group and you can find the banner at this link. Please let us know on the Translation talk page if you have any issues.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences here.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 17 prill 2015 13:51 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Highlights, March 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, March 2015 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from March, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 4 Maj 2015 05:04 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Highlights, April 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, April 2015 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from April 2015, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 13 Maj 2015 23:57 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Highlights, May 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, May 2015 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from May, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 11 qershor 2015 21:11 (CEST)

Stampa:Kartela vendbanim[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshendetje Euriditi,

Më duhet të përdor stampën qe ke krijuar ti - Kartela vendbanim por që ka një problem me hartën e Maqedonisë, shih: Ladorishti. Jam munduar 2 orë dhe spo e gjej problemin. --Liridon (diskutimet) 19 korrik 2015 22:38 (CEST)

Article request: Warren Consolidated Schools[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! I'm wondering if you are interested in starting an Albanian article on en:Warren Consolidated Schools? It is a school district in Michigan with many Albanian students. I found some district-made videos in the Albanian language, which I linked to at en:Talk:Warren_Consolidated_Schools#Non-English languages

WhisperToMe (diskutimet) 18 gusht 2015 16:30 (CEST)

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Euriditi,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për eventin e Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e skperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni te na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 14:49 (CET)

Translation notification: Wikimedia Highlights, October 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, October 2015 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from October, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 13 nëntor 2015 01:32 (CET)

Translation notification: Wikipedia 15/Knowledge is joy[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikipedia 15/Knowledge is joy is available for translation. You can translate it here:



For Wikipedia 15, we'd like these three words translated into as many languages as possible!! Thank you all!!

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 20 nëntor 2015 01:35 (CET)

Translation notification: Grants:APG/FDC portal/FDC recommendations/2015-2016 round1[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Grants:APG/FDC portal/FDC recommendations/2015-2016 round1 is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is mesëm.


Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 24 nëntor 2015 02:16 (CET)

Translation notification: Wikimedia Highlights, November 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, November 2015 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from November, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 11 dhjetor 2015 21:22 (CET)

Translation notification: Requests for comment/Password policy for users with certain advanced permissions/massmessage[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Requests for comment/Password policy for users with certain advanced permissions/massmessage is available for translation. You can translate it here:



Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 13 dhjetor 2015 12:42 (CET)

Translation notification: 2015 Community Wishlist Survey[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page 2015 Community Wishlist Survey is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is lartë.


Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 21 dhjetor 2015 14:05 (CET)

Translation notification: Wikimedia Blog/Drafts/Android app is a Google Play Best App of 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Blog/Drafts/Android app is a Google Play Best App of 2015 is available for translation. You can translate it here:



Google has named the Wikipedia Android app a "Best App of 2015," featuring the app in the Google Play Stores of Russia, India, Mexico, Japan, and Indonesia. We have published a blog post about this accomplishment and would appreciate help with translations. Thank you in advance for any help you can provide! Either way, let's celebrate. :-)

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 21 dhjetor 2015 22:41 (CET)

Translation notification: Template:StrategyButton2016/editintro/Communities[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Template:StrategyButton2016/editintro/Communities is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is lartë. The deadline for translating this page is 2016-01-18.

- This is the part of a series of community consultation pages. The WMF Community Advocacy team has put together a list at https://meta.wikimedia.org/wiki/2016_Strategy/Translations. We're hoping to launch the consultation on January 18th. Realizing getting all translations in place before the launch of the consultation may not be possible (and that people will likely help with translations after the launch), I'd be really grateful for any assistance especially that you can give in translating the templates at that Meta page link, like this one. It'll probably be harder for casual translators to help out with those!

- Text should be stable at this point. I've just made what I hope will be the last modification to those pages!

- Thank you for all you do, and I hope you will not only assist in translation (if you are able) but also take part in the consultation. Your input will be very welcome.

- Questions or concerns? Please let me know at mdennis@wikimedia.org. Thanks! Maggie


Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 12 janar 2016 03:07 (CET)

Translation notification: Wikimedia Highlights, December 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, December 2015 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from December, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 25 janar 2016 23:52 (CET)

Translation notification: Admin activity review/Notice to communities[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Admin activity review/Notice to communities is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is lartë.


* The 2015 admin activity review process is starting. We need your cooperation to translate missing message, but also to proofread and correct already existing messages. Understanding of messages that we're going to be sent in the next weeks are very important. Thank you very much for your help.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 8 shkurt 2016 16:58 (CET)

Translation notification: Admin activity review/Notice to inactive right holders[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Admin activity review/Notice to inactive right holders is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is lartë.


The 2015 admin activity review process is starting. We need your cooperation to translate missing message, but also to proofread and correct already existing messages. Understanding of messages that are going to be sent in the next weeks are very important. Thank you very much for your help.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 8 shkurt 2016 17:00 (CET)

Translation notification: Wikimedia Highlights, January 2016[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, January 2016 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from January, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 22 shkurt 2016 20:47 (CET)

Translation notification: User:CKoerner (WMF)/Work/Completion Suggester inital rollout[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page User:CKoerner (WMF)/Work/Completion Suggester inital rollout is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is ulët. The deadline for translating this page is 2016-03-07.

If you have time this weekend, please help translate this page to inform communities about improvement to search.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 4 mars 2016 20:56 (CET)

Translation notification: Wikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikipedia is available for translation. You can translate it here:



Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 12 mars 2016 03:14 (CET)

Translation notification: Wikimedia Highlights, February 2016[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, February 2016 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from February, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 18 mars 2016 20:21 (CET)

Translation notification: Tech/Server switch 2016[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Tech/Server switch 2016 is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is lartë. The deadline for translating this page is 2016-04-07.

Please help translate this message about planned maintenance for the servers. Editors and other contributors will not be able to save their changes or upload images for about 30 minutes on both Tuesday, 19 April and Thursday, 21 April. This will affect ALL the WMF wikis, not just Wikipedia. I will send this message to hundreds of wikis before this event, and I hope that your languages will be included.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 23 mars 2016 19:34 (CET)

Translation notification: Interface editors[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Interface editors is available for translation. You can translate it here:



Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 29 mars 2016 14:47 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Highlights, March 2016[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, March 2016 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from March, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 13 prill 2016 21:21 (CEST)

Translation notification: Wikimedia Highlights, April 2016[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Wikimedia Highlights, April 2016 is available for translation. You can translate it here:



Please consider helping non-English-language Wikimedia communities to stay updated about the Wikimedia blog's most notable posts from April, covering Wikimedia Foundation activities and other important events from across the Wikimedia movement. Completed translations will be announced on social media, project village pumps and (for some languages) mailing lists.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 17 maj 2016 22:46 (CEST)

Translation notification: Template:Usurpation requested[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Template:Usurpation requested is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is mesëm.


Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 6 shtator 2016 00:27 (CEST)

Translation notification: Template:Usurpation requested[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Template:Usurpation requested is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is mesëm.


Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 6 shtator 2016 00:29 (CEST)

Translation notification: Admin activity review/Notice to inactive right holders[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Admin activity review/Notice to inactive right holders is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is mesëm.


Apologies if you receive this message duplicated.

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 28 shkurt 2017 13:51 (CET)

Translation notification: Strategy/Wikimedia movement/2017/Toolkit/Discussion Coordinator Role[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Strategy/Wikimedia movement/2017/Toolkit/Discussion Coordinator Role is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is mesëm.


Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 10 mars 2017 00:33 (CET)

Translation notification: Strategy/Wikimedia movement/2017/Process/Briefing[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Strategy/Wikimedia movement/2017/Process/Briefing is available for translation. You can translate it here:

The priority of this page is mesëm.


Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 10 mars 2017 23:19 (CET)

Mireseuktheve[Redakto nëpërmjet kodit]

Mbas dy vjetesh mungese është një ndjenje e mirë që të shoh. Dhe cfarë rikthimi! --1l2l3k (diskutimet) 4 nëntor 2017 13:49 (CET)

Të falenderoj 1l2l3k! E vlerësoj punën e mirë që keni bërë në Wikipedia. Për shkak të angazhimeve të tjera nuk mund ti kushtoj shumë kohë Wikipedias por eshtë kënaqesi të shkruash a të redaktosh herë pas herë diçka. -- Euriditi  5 nëntor 2017 12:30 (CET)
Kur të kesh kohë. Jeta reale është shumë më e rëndësishme sesa wiki. Suksese! 1l2l3k (diskutimet) 5 nëntor 2017 22:14 (CET)

Translation notification: Meta:Babylon/Translators newsletter[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Euriditi,

You are receiving this notification because you signed up as a translator to shqip on Meta. The page Meta:Babylon/Translators newsletter is available for translation. You can translate it here:



This page explains a new service: to keep translators posted about messages that need a particular effort, we have created a new newsletter. that newsletter is distributed on wiki as a notification and does not requires an email to subscribe. This message is both to kindly suggest you to translate the page explaining that new process, and also to invote you to subscribe to that newsletter. :)

Your help is greatly appreciated. Translators like you help Meta to function as a truly multilingual community.

You can change your notification preferences.

Thank you!

Meta translation coordinators‎, 21 nëntor 2017 19:15 (CET)


Ftese për Wiki Weekend Tirana 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

Komuniteti i Open Labs zhvillojnë për të katërtin vit rradhazi Wiki Wekeend Tirana 2017 me qëllimin për të pasuruar artikujt në gjuhën shqipe në Wikipedia. Ky aktivitet do të zhvillohet gjatë fundjavës së dytë të dhjetorit, përkatësisht në datat 9 dhe 10 dhjetor, ku pjesëmarrësit do të mblidhen në ambientet e Open Labs Hackerspace (Tiranë) në një program që kombinon puntoritë (workshops) me prezantimet nga wikipedianët nga Tirana, Elbasani, Durrësi, Prishtina, Gjilani, Zyrihu etj. Do të ketë gjithashtu workshope/editathons të ndryshme rreth Wikidata, Wiki Loves Maps, Wikiprojekti LGBT dhe Wikimedia Commons. Wiki Weekend synon që të ndërtohen ura bashkëpunimi me wikimedianë të tjerë nga vendi dhe rajoni, të inspirohen wikimedianë të rinj që të bashkohen me komunitetin, të njihet publiku me projektet e Wikimedias, të organizohen editathone dhe të rritet ndërgjegjësimi i mediave lokale dhe institucioneve rreth rëndësisë së ndarjes së dijes përmes projekteve të lidhura me platformat dhe kulturën bashkëpunuese wiki.

Aktiviteti fillon në 9:30 dhe mbaron në 16:00 (të shtunën dhe të dielën). Ju ftojme të bashkoheni në abientet e Open Labs.

--Nafie shehu (diskutimet) 7 dhjetor 2017 22:11 (CET)

English-speaking Albanian admin needed[Redakto nëpërmjet kodit]

Can an administrator from this project who speaks good English please take a look at the discussion here, and comment on the underlying conversation in Albanian which is the subject of the complaint? Thanks. Beyond My Ken (diskutimet) 9 dhjetor 2017 02:26 (CET)

Moduli:Coordinates[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Pashë se keni përkthyer parametrat në shqip tek Moduli:Coordinates por tani shfaqet një problem në disa faqe si për shembull tek faqja Maja e Jezercës harta nuk shfaqet si ne wikipedian angleze dhe shfaqet Lua error in Moduli:Location_map at line 353: Malformed coordinates value, a e dini si rregullohet nëse keni kohë?.--Tytuu (diskutimet) 10 dhjetor 2017 21:38 (CET)

Përshëndetje![Redakto nëpërmjet kodit]

Pas një periudhe të gjate pune me ndërprerje po më bie rasti sërish të angazhohem më intensivisht me Wikipedia-n. Meqë je nga anëtarët e parë këtu që më ka rënë rasti të komunikoj duke më mësuar shpeshherë dhe si të punoj, mendova se do ishte me vend të të përshëndetja. Je ende aktiv? Sido qoftë rasti, të uroj gjithë të mirat! :) Klein Muçi (diskutimet) 15 Shkurt 2018 07:35 (CET)

Kur?[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje. Kur behem autochecked user? --Sejko (diskutimet) 3 shtator 2019 10:29 (CEST)

Pershendetje @Sejko, mund te kontrollosh kriteret këtu User access levels. -- Euriditi  3 shtator 2019 11:25 (CEST)
Me sa pashe, 10 editime ne 4 dite... a me jepet dot mundesia? --Sejko (diskutimet) 3 shtator 2019 11:52 (CEST)
Sigurisht! Normalisht, aprovimi behet automatikisht nga vete sistemi por ne kete rast e ndryshova une. Punë te mbare me privilegjin e ri! :) -- Euriditi  3 shtator 2019 14:01 (CEST)

Kundershtim i Grisjes-Mustafë Dervishi[Redakto nëpërmjet kodit]

Artikulli "Mustafë Dervishi" është propozuar për grisje. Për këtë person ëështë shkruar një libër prej 200 faqesh nga historiani Mentor Quku si dhe historia e tij njihet mirë nga historiani Uran Butka. Mustafë Dervishi ka qene kryetar i Rinise se Ballit Kombetar dhe eshte shpallur Deshmor i Kombit. ËEhtë fatkeqësi të lihet në hije. Pothuajse nuk figuron fare në internet, perveçse në disa artikuj të cunguar gazetash dhe emrit të një rruge në Shkodër qe mban emrin e tij. Zoteria qe ka shkruar librin ka vdekur dhe shume nga te afermit e pare te tij. Ju lutem me thoni çfare mund të bëj që faqja të mos griset. Jam e hapur t'ju siguroj informacionin e nevojshem për çdo gjë. Nuk kam shumë njohuri mbi mënyrën se si funksionon Wikipedia prandaj ju lutem të më ndihmoni. Ju falenderoj për mirëkuptimin! – OJ 1974 (diskutimet) 3 tetor 2019 12:21 (CEST)

Pershëndetje @OJ 1974, mos u shqeteso nga vendosja e njftimit per grisje. E rendesishme eshte te perdorni refereime dhe te strukturoni artikullin. Per shmebull mund te shikosh si jane ndertuar artikujt Sali Nivica, Anton Çehovi per te krijuar idene se si duhet te jete nje artikull i mire. Gjithashtu shiko ne to se si perdoren referencat. Ja nje shembull nga artikujt me siper qe referon nje liber:

<ref name="Elsie2010"> {{cite book|author=Robert Elsie|title=Historical Dictionary of Kosovo|url=http://books.google.com/books?id=Pg-aeA-nUeAC&pg=PA64|accessdate=9 November 2011|date=1 December 2010|publisher=Scarecrow Press|isbn=978-0-8108-7231-8|pages=64–}}</ref>. Te uroj pune te mbare! -- Euriditi  3 tetor 2019 16:50 (CEST)

Ju falenderoj Euriditi. Persa i perket strukturimit patjeter qe do e bej por do e bej ne fragmente te shkeputura kohore meqe e kam shume te kufizuar kohen. Persa i perket referencave kam pak probleme me kuptimin e menyres se referimit meqe shoh qe eshte e mbushur me thonjza e presje, nje gjuhe paksa e veshtire per tu deshifruar. Me kohe dhe me ndihmen tuaj besoj se do ta bej. – OJ 1974 (diskutimet) 4 tetor 2019 10:17 (CEST)

Bllokimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje! :)

A mundem të të kërkoj të cilësosh arsye kur bllokon përdorues në projekt? Siç dihet, nëse e njëjta shkelje rregullash përsëritet, dënimi shtohet e unë përpara se të bllokoj dikë kontrolloj regjistrat për të parë nëse ka qenë më parë i bllokuar për të njëjtën arsye. Në këto raste ndihmon shumë vendosja e arsyes pasi përndryshe më duhet të hap tërë kontributet e përdoruesit në fjalë që të kuptoj arsyen. Zakonisht bëhet fjalë për përdorues pa adresë të cilët as nuk i fikson dot në kujtesë se çfarë kanë bërë dhe ta kesh dëshmuar çastin e shkeljes, duke qenë se kanë për emër vetëm një numër (IP). Jemi përpjekur që t'i përditësojmë arsyet më të shpeshta për bllokim që të jenë sa më gjithëpërfshirëse, pa u mbingarkuar me arsyet më të rralla që do ta vështirësonin gjetjen e asaj që kërkohet. Besoj se shumicën e kohës do ta gjesh aty arsyen që kërkon, pa pasur nevojë të specifikosh gjë vetë me shkrim.

Shënim: Mbase ka ardhur koha t'i bësh një arkivim faqes tënde të diskutimeve. :) - Klein Muçi (diskutimet) 7 tetor 2019 17:00 (CEST)

Përshendetje @Klein Muçi,! Kryesisht jane perdorues qe heqin permbajtje ose krijojne artikuj me shprehje pa permbajtje. Por do ta kem parasysh, te falenderoj! -- Euriditi  7 tetor 2019 17:03 (CEST)
E vërtetë. Thjesht ta thashë me shpresën se mund të ndihmoj pasi dhe unë bllokoja pa arsyetim më parë, duke menduar që shkelja e bërë është e vetëmjaftueshme, derisa u gjenda përpara situatës që më duhej të bllokoja dikë e s'isha më i sigurt nëse e kisha bllokuar më parë e nëse po, për çfarë e m'u desh të shikoja tërë kontributet e tij për të kuptuar si ishte puna. Që aty vendosa t'i vija arsyet. :P Bëhet fjalë për rastin e vandalizimit të faqeve të përvjetorëve, nëse e ke parasysh si rast këto kohë. Vazhdimisht përmbajtja zëvendësohet me tituj nga Rrëfenjat e Perimeve, shpeshherë dhe nga përdorues të ndryshëm. S'e kuptoj shumë si vandalizëm, që të jem i sinqertë. - 7 tetor 2019 17:12 (CEST)

Church of Saint Nicholas, Lezhe[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje. Artikulli i Wikipedisë anglosaksone Church of Saint Nicholas, Lezhe ne wikipedine shqipe eshte emertuar gabimisht Xhamia e Selimijes, i cili ka qenë funksion historik. Mund ta zhvendosësh në titullin përkatës të lutem sepse ajo ngrehinë nuk është xhami. Funksioni origjinal ka qenë kishë, aty është mbajtur Kuvendi i Lezhës, ndërsa funksioni i fundit është mauzole i Skënderbeut.--148.251.233.216 15 tetor 2019 20:41 (CEST)

Rrofsh! Përdoruesi më poshtë që të ka raportuar mu sot ka shkaktuar një duzinë problemesh në Wiki. Te artikulli Kanuni sapo zhbëri një mal me referenca.--148.251.233.216 15 tetor 2019 21:21 (CEST)
Faleminderit qe me vute ne dijeni. -- Euriditi  15 tetor 2019 21:25 (CEST)

Kuvendim[Redakto nëpërmjet kodit]

Te raportova tek Kuvendi, jo me ndonje qejf te madh. --Sejko (diskutimet) 15 tetor 2019 21:13 (CEST)

Te uroj suksese! -- Euriditi  15 tetor 2019 21:29 (CEST)