Ndryshimi mes inspektimeve të "Fran Frrokaj"

Jump to navigation Jump to search
1.567 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v
{{pa referenca}}
{{Kutia Politikan
| Emri = Fran Frrokaj
| Paraardhësi =
| Pasardhësi =
| Detyra2 =
| Fillimi i afatit2 =
| Mbarimi i afatit2 =
| Paraardhësi5 =
| Pasardhësi5 =
| Datëlindja =29 mars 1956
| Vendlindja = [[Komuna Shënkoll]]Lezhë
| Datëvdekja =
| Vendvdekja =
| Kombësia = Shqiptar
| Fëmijë =
}}
'''Fran Frrokaj''' asht([[Lezha|Lezhë]], krytaridtl. e29 mars 1956) është kryetari i [[Bashkia Lezhë|Bashkisë e Lezhës]].
 
== Arsimimi dhe karriera ==
Ka kryer studimet e larta në [[Universiteti Politeknik i Tiranës|Universitetin Politeknik të Tiranës]], Fakulteti i Inxhinieri Mekanike, dega makineri, në vitet 1989-1994. Ka kryer studimet e larta si degë të dytë në Fakultetin Juridik të [[Universiteti i Shkodrës "Luigj Gurakuqi"|Universitetit “Luigj Gurakuqi”]] në [[Shkodra|Shkodër]]. Ka njohuri në [[Gjuha italiane|gjuhën italiane]]. Ka shërbyer si oficer policie në [[Rrethi i Mirditës|Mirditë]] dhe Shkodër në vitet 1995-1999. Ka shërbyer si përgjegjës i Sektorit të Rregjistrimit të Mjeteve pranë Drejtorisë Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor në Lezhë dhe Tiranë në vitet 2000-2003. Eshtë zgjedhur kryetar i [[Njësia administrative Shënkoll|Komunës Shënkollit]] në Lezhë për 3 mandate, vitet 2003-2015. Në vitin 2015 është zgjedhur kryetar i Bashkisë Lezhë. Eshtë nënkryetar i Partisë Demokratike në degën e Lezhës dhe anëtar i Kryesisë së [[Partia Demokratike e Shqipërisë|Partisë Demokratike]] të Shqipërisë<ref name=":0">[http://www.lezha.gov.al/web/fran_frrokaj_cv_802.pdf Cv - Fran Frrokaj, kryetar i Bashkisë Lezhë], marrë më 20 qershor 2017.</ref>. Politikan me pikëpamje të djathta mbi ekonominë, shoqërinë, shtetin dhe mardhënien e qytetarit me shtetin. Politikan autentik në kuptimin e marrdhënies me njerëzit, vlerëson traditën dhe takimet e drejtpërdrejta të qytetarit me pushtetin publik.
 
== Jeta personale ==
Është i martuar dhe ka 2 fëmijë<ref name=":0" />.
 
== Burime ==
<references />
7.597

edits

Menyja e navigimit