Dallime mes rishikimeve të "Châteauneuf-de-Chabre"

Jump to navigation Jump to search
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Komunë në Francë
|Qyteti =Châteauneuf-de-Chabre
|Emri name Frëngjisht =
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type =Komunë
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_foto =
|Flamuri_artikull =
|Emblema_foto =
|Emblema_artikull =
|Pamje image_skyline = Pont%20Roman%20sur%20la%20m%C3%A9ouge.jpg
|Rajoni = [[Provence-Alpes-Côte d'Azur]]
|Departamenti = [[Hautes-Alpes]]
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Popullsia population_total =332
|Dendësia =14
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
|Lartësia =
| population_demonym =
|Vendasit =
| established_date =
|Themelimi =
|Kodi Postalpostal_code = 5300
|INSEE = 05034
|Kryetari =
|gjerësia = 44.282777777778
|gjatësia = 5.8194444444444
|Harta_foto image_map =
}}
'''Châteauneuf-de-Chabre''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] [[Francë|franceze]], e cila ndodhet në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Hautes-Alpes]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Provence-Alpes-Côte d'Azur]]. Châteauneuf-de-Chabre ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 23.9 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Menyja e lëvizjeve