Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

Jump to navigation Jump to search
187 bytes added ,  11 vjet më parë
 
==Lindje==
{{MAJ}}
* [[1884]] - [[Bedřich Smetana]], kompozitor dhr dirigjent çek
*[[1911]] - [[Vasilij Osipovič Ključevski]], shkrimtar dhe historian rus
* [[1970]] - [[Nelly Sachs]], letrare gjermane
 
==Vdekje==

Menyja e navigimit