Dallime mes rishikimeve të "15 Gusht"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  11 vjet më parë
v (→‎Lindje: korr.)
[[Skeda:Paraguay-001.jpg|thumb|150px|[[Asunción]]]]
[[Skeda:Arequipa-plaza-armas-c01.jpg|thumb|150px|[[Arequipa]]]]
[[Skeda:Jacques-Louis_David_017.jpg|thumb|150px|[[Napoleon BonapartaBonaparte]]]]
* [[778]] - Zhvillohet Lufta e Kalimit Roncevaux në të cilën vritet [[Rolandi]].
* [[1040]] - Mbreti [[Dunkani I i Skocisë]] vritet në luftë nga kushëiri i tijë i parë dhe rivali i tijë [[Makbethi i Skocisë]]. ''(figura 1)''

Menyja e lëvizjeve