Jump to content

Stay (këngë e David Guetta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Stay (David Guetta song))
"Stay"
Këngë nga David Guetta bashkëpunim me Chris Willis
nga albumi Guetta Blaster
Publikimishtator 13, 2004 (2004-09-13)
FormatiCD single, Digital download
Regjistrimi2004
ZhanriHouse, Pop
Gjatësia3.11
CilësiaVirgin
TekstshkruesDavid Guetta, Chris Willis, Jean-Charles Carré, Joachim Garraud
ProducerDavid Guetta, Joachim Garraud
David Guetta Kronologjia e këngëve
"Money"
(2004)
"Stay"
(2004)
"The World Is Mine"
(2004)

"Stay" është një këngë e muzikës house e cila performohet nga DJ francez David Guetta dhe Chris Willis për albumin e dytë të David Guetta, Guetta Blaster. Kënga u lëshua si kënga e dytë e albumit në 13 shtator, 2004. Suksesin më të madh kënga e gjeti në rënditjen Belge, duke zënë vendin e #10 [1]. Kënga nuk u lëshua në Britaninë e Madhe.

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Stay
 1. "Stay" (Album Version) - 3:28
 2. "Stay" (Fuzzy Hair Remix) - 4:57
 3. "Stay" (Kiko Dub Remix) - 6:18
 4. "Stay" (Guetta, Garraud & Kiko Remix) - 5:43
 • Stay / Money
 1. "Stay" (Radio Edit) - 3:11
 2. "Money" (Radio Edit) - 3:05
 3. "Stay" (Remix Edit) - 3:28
 4. "Money" (Dancefloor Killa Remix) - 7:07
 5. "Money" (Video) - 3:19

Rënditja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Chart (2004) Peak
position[2]
Belgium (Vl) Singles Chart[1] 10
Spain Singles Chart 11
French Singles Chart 18
Belgium (Wa) Singles Chart 19
Swiss Singles Chart 82

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]