TV6 (Suedi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
TV6
Transmetimi i parë 9 maj 2006
Zotëruar nga Viasat
Formati 576i (STDV)
1080i (HDTV)
Shteti Mbretëria e Bashkuar
Gjuha Suedisht
Zona e transmetimit Suedi
Zëvendësohet nga ZTV

TV6 është stacion televiziv në Suedi e zotëruar nga MTG e cila filloi të transmetohet për herë të parë më 9 maj 2006. TV6 gjendet edhe në Letoni që nga prilli 2007, Hungari që nga janari 2008, Estoni që nga marsi 2008 dhe Lituani që nga shtatori 2008.

Programet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Udhëheqësit e programit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]