Thoma Deljana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Thoma Deliana)
Shko te: navigacion, kërko

Thoma Deljana ishte Ministėr i Arsimit dhe Kulturės i Shqpërisë gjatė periudhės 18 mars, 1966 - 29 prill, 1976. Më pas ai u internua në fshatrat e Tepelenës. Pas vitit 1985 Thoma Deliana u internua në Elbasan.

U nda nga jeta më 14 shtator 2014.