Adriatik Kelmendi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Adriatik Kelmendi u lind më 20 Shkurt 1978Prishtinë është moderator,opinionist,gazetar nga Kosova , dhe një si nga gazetarët më të mirë në Kosovë , po ashtu ai udhëheq emisionin Rubikon i cili transmetohet në kanalin televiziv Koha Vision ku trajtohen tema të ndryshme sociale , po ashtu njihet edhe si shkrimtar , autor dhe opinionist.

Adriatik Kelmendi

Vepra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]