Ahmet Qirezi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ahmet Qirezi
Fotoporteti
Emri Ahmet
Mbiemri Qirezi
Lindur më 1932
Lindur në Qirez
Kombësia shqiptare
Profesioni shkrimtar

Ahmet Qirezi lindi në fshatin Qirez në vitin 1932 dhe rjedh nga një familje veteranësh të arsimit dhe të përpjekjeve për liri, është shkrimtar shqiptar.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.