Jump to content

Ain't Got No, I Got Life

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Ain't Got No, I Got Life"
Këngë nga Nina Simone
nga albumi 'Nuff Said
A-sideAin't Got No, I Got Life
B-sideDo What You Gotta Do
Publikimi1968
RegjistrimiStudiot RCA, New York City
ZhanriPop, soul
Gjatësia2:17
TekstshkruesJames Rado, Gerome Ragni, Galt MacDermot

"Ain't Got No/I Got Life" është një këngë nga tekstshkruesja amerikane Nina Simone. Kënga gjithashtu ka dalë në albumin e saj të viti 1968, 'Nuff Said.

Covers[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga u regjistrua edhe nga një grup britanik Red Box dhe i lëshuar në vitin 1986.

Në vitin 1970, këngëtarja Merry Clayton në albumin e saj debutues Gimme Shelter, futi një version të kësaj kënge.

Këngëtari gjerman Patrice regjistroj një version të këngës për albumin e tij në vitin 2010, One, duke marrë edhe pjesë nga zëri orgjinal i Nina Simone.

Këngëtarja kanadeze Kellylee Evans e futi këtë këngë në albumin e saj Nina, i lëshuar në vitin 2010.

Ish anëtarja e grupit Spice Girls, Melanie C e regjistroj këngën për albumin e saj të vitit 2012, Stages

Grupi RNDM këndoj një version të këngës në turneun e tyre në vitit 2012.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]