I Put a Spell on You (libër)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
I Put A Spell On You: The Autobiography of Nina Simone
AutoriNina Simone me Stephen Cleary
Shtetii skruar në Amsterdam, Hollandë
GjuhaAnglisht, dhe disa përkëthime
Zhanriautobiografi
BotuesiPantheon, New York. Ribotim: Da Capo Press
Botimi1992
Faqe192
ISBN0-679-41068-6 or ISBN 0-306-80525-1
OCLC24373968

I Put A Spell On You është një libër autobiografi i shkruar nga Nina Simone (1933–2003). Ajo e shkroi së bashku me Stephen Cleary në vitin 1992.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Introduction, "I Know How it Feels To Be Free: Nina Simone 1933–2003", shkruar nga Dave Marsh. Kjo hyrje u përfshi edhe në ribotimin e vitit 2003 nga Da Capo Press, pas vdekjes së Simone-s në 21 prill, 2003.
  • Acknowledgements
  • Prologue
  • Kapitujt nga 1 deri 11
  • Diskogrfia
  • Përmbajtja