Amy Poehler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amy Poehler
Amypoehler-snl-hd-20051001.jpg
Born
Amy Poehler

16 shtator 1971
TitleAmy PoehlerintroSNL.

Amy Poehler lindi më 16 shtator 1971Burlington, Massachusetts. Është një komediane dhe aktore amerikane. Ajo në moment luan në Saturday Night Live, ku ajo ka portretizuar Sharon Osbourne, Kelly Ripa, Madonna, Avril Lavigne, Sharon Stone, Nancy Grace dhe Michael Jackson.

Personazhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Imitime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.