Amy Poehler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amy Poehler
Amypoehler-snl-hd-20051001.jpg
Amy PoehlerintroSNL.
Informacione personale
Ditëlindja 16 shtator 1971
Vendlindja Burlington, Massachusetts


Amy Poehler lindi më 16 shtator 1971Burlington, Massachusetts. Është një komediane dhe aktore amerikane. Ajo në moment luan në Saturday Night Live, ku ajo ka portretizuar Sharon Osbourne, Kelly Ripa, Madonna, Avril Lavigne, Sharon Stone, Nancy Grace dhe Michael Jackson.

Personazhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Imitime[redakto | redakto tekstin burimor]

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]