Bashqa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bashqa (Gjuha malazeze:Bašča) është një fshat në Komunën e RozhajësMal të Zi. Sipas regjistrimit të vitit 2003 kishte 164 banorë (sipas regjistrimit të vitit 1991 kishte 163 banorë).

Në vendbanimin Bašča jetojnë 119 të rritur dhe mosha mesatare e popullsisë është 39.0 vjet (39.0 për burrat dhe 39.0 për gratë). Në vendbanim janë 58 amvisëri dhe numri mesatar i anëtarëve për amvisëri është 2.83.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]