Bomba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

bomat jane nje nder armet me te ftohta nese ajo shperthen mund te vras shum njerez perndryshe ajo eshte perdorur si nje nder mjetet ushtarake ne te gjith boten perndryshe bomba mund dhe te montohet