Cristian Ansaldi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cristian Ansaldi

Ansaldi me Rubin Kazan
Të dhënat vetjake
Emri i plotëCristian Daniel Ansaldi
Datëlindja (1986-09-20) 20 shtator 1986 (37 vjeç)
VendlindjaRosario, Argjentinë
Gjatësia1.81 m (5 ft 11 in)
PozicioniMbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Torino
Numri15
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2005–2008Newell's Old Boys29(2)
2008–2013Rubin Kazan128(2)
2013–2016Zenit Saint Petersburg9(1)
2014–2015Atlético Madrid (huazim)7(0)
2015–2016Genoa (huazim)24(0)
2016Genoa0(0)
2016–Internazionale21(0)
2017–Torino (huazim)25(1)
Karriera ndërkombëtare
2009–Argjentina5(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 10 tetor 2014

Cristian Daniel Ansaldi (lindur më 20 Shtator 1986) është një futbollist argjentinas i cili luan si mbrojtës për klubin spanjoll Atlético MadridLa Liga në huazim nga klubi rus Zenit Saint Petersburg. Në mbrojtës i cili luan me të dyja këmbët, ai mund të luaj edhe në të majtë edhe në të djathtë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Acuerdo con el Zenit para la cesión de Ansaldi" [Marrëveshje me Zenit për huazimin e Ansaldi] (në spanjisht). Atlético Madrid. 1 gusht 2014. Arkivuar nga origjinali më 3 gusht 2014. Marrë më 11 gusht 2014.