DeAndre Yedlin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
DeAndre Yedlin
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDeAndre Roselle Yedlin[1]
Datëlindja (1993-07-09) 9 korrik 1993 (30 vjeç)
VendlindjaSeattle, Washington, Shtetet e Bashkuara
Gjatësia1.73 m (5 ft 8 in)
PozicioniMbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Tottenham Hotspur
Karriera me të rinjtë
2004–2006Emerald City FC
2006–2008Northwest Nationals
2008–2010Crossfire Premier
2010–2011Seattle Sounders FC
2011–2012Akron Zips
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2012Seattle Sounders FC U2316(1)
2013–2014Seattle Sounders FC56(1)
2015–Tottenham Hotspur0(0)
Karriera ndërkombëtare
2013Shtetet e Bashkuara U204(0)
2014–Shtetet e Bashkuara10(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 2 Dhjetor 2014
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 15 Nëntor 2014

DeAndre Roselle Yedlin (lindur më 9 Korrik 1993) është një futbollist amerikan i cili luan anglez Tottenham HotspurPremier League dhe me kombëtaren amerikane si mbrojtës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "2014 FIFA World Cup Brazil: List of Players" [FIFA Kupa e Botës Brazil 2014] (në anglisht). FIFA. 11 qershor 2014. fq. 32. Arkivuar nga origjinali (PDF) më 11 qershor 2015. Marrë më 11 qershor 2014.