Diskutim:Ismail Kadare/Arkivi 1

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ismail Kadare/Arkivi 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.


Vandalizmi i tepert[Redakto nëpërmjet kodit]

Duke marrë parasysh vandalizmin kronik të këtij artikulli, sugjeroj që të mbrohet në mënyrë që përdoruesit pa llogari mos të "shtojnë përmbajtje" ose ta "përmirësojnë" më.--Udha (diskutimet) 6 nëntor 2017 17:32 (CET)Reply[përgjigju]

E mbrojta nga IP-të për 1 muaj. --1l2l3k (diskutimet) 6 nëntor 2017 17:55 (CET)Reply[përgjigju]
Unë mendova më tepër për një mbrojtje afatgjate si artikulli Enver Hoxha por megjithatë faleminderit!--Udha (diskutimet) 6 nëntor 2017 18:04 (CET)Reply[përgjigju]
E bera 3 muaj. Ne pergjithesi ndihem si ty qe IP-te jane te merzitshme (pse mos krijoje nje nofke tjetri?), po ja qe ka ca IP qe jane jashtezakonisht te dobishem dhe nuk duhet t'i humbim. Eshte njeri qe shkruan 5-6 artikuj te rinj cdo dite, mos e them kush eshte. --1l2l3k (diskutimet) 6 nëntor 2017 19:12 (CET)Reply[përgjigju]

Serish, si duket[Redakto nëpërmjet kodit]

@1l2l3k, si duket, nder te dyja ip-te eshte i njejti njeri qe e ndjen domain te vetin çdo gje qe ka te beje me IK. --Iskenderije (diskutimet) 1 nëntor 2018 18:29 (CET)Reply[përgjigju]

Perkundrazi, duket sikur ti i nderuar e ke domain tendin IK. Une bera nje redaktim tek Dimri i vetmise se madhe dhe ti fillove te hiqje paragrafet e referncuara qe shtoja, pastaj perserite te njejten gje kur shtova dic te ky artikull ketu, dhe me pas te Mitrush Kuteli. Me gjej nje artikull ku nderhyra duke hequr dicka tenden?--212.47.247.0 1 nëntor 2018 18:47 (CET)Reply[përgjigju]

@212.47.247.0, po ta them edhe kete here, per te fundit: materialin qe shkurtova e bera sepse 1. eshte tek faqja perkatese e asaj vepre dhe 2. pasi e lexova me kujdes artikullin nuk ekziston kund pohimi "nuk u botua sepse sfidoi, etc.". Si rrjedhim, 1. nuk eshte vendosur mire, dhe 2. te vendosur mire, e gjen tek artikulli perkates i vepres. Te Kuteli ajo fjali qe ne perkthimin anglisht eshte ne fund ti e solle ne fillim, linkun eshte i vdekur, dhe kahja qe niset te jape eshte pexhorative. Kutelit vetem veprimtaria si perkthyes i mbeti, jo se ishte nisme e tij personale te akomodonte ate mendim kritik. --Iskenderije (diskutimet) 1 nëntor 2018 18:56 (CET)Reply[përgjigju]

Ne kete fragment kohor, perflitet se Ik u kritikua per shkak te vepres Pallati i Endrrave. Qellon qe ne te njejten shtrirje kohore ndodhi edhe kriza qeveritare, ku kryeministri, ministri i brendshem dhe te tjere me radhe u denuan dhe lakohet emri i IK. Kjo narrative bio+veper e pengon sfondin real historik. Vepra hijezon realitetin politik te kohes, vepra me me rendesi per denimin e tij se lakimi i emrit me personat e qeverise? --Iskenderije (diskutimet) 2 nëntor 2018 19:00 (CET)Reply[përgjigju]

Nga 17 vjeç ne moshen e qenit[Redakto nëpërmjet kodit]

Kur ishte shtatembedhjet vjeç, pa e detyruar kush, shkrimtari i sotem i math shkroi elegjine per Stalinin më 5 mars 1953:

Kurora dhe kurora pa mbarim,
Kurora gjithë lule, gjithë yje;
Dhe sytë të përlotur me trishtim
Dhe pamje e rëndë zije.
O shokë!
Për të fundit herë sot,
Babanë po përcjell turm’ e pasosur
Me dhembje të kulluar e me lot,
Me zemër të plagosur.
Dhe ja tani, mes heshtjes, në eter,
Një zë i njohur, qartë po dëgjohet.
Në emër tonë sot, shoku Enver,
Përpara tij betohet.
Në gjysmë shtizë flamurët era tund,
Gjëmime topash ndihen në hapësire;
I jep Stalinit turma e pafund,
Të fundit lamtumirë.
Pra, lamtumirë mik i madh, babà!
Çdo zemër i thotë sot lamtumirë.
Së bashku me Leninin krah për krah
Ay ka për t’u shtrirë.
Pushon tashti
Ay në qetësi,
Por, jo!
Ay nuk vdiq!
Vazhdon të rrojë!
Dhe fjal’ e tij e urtë përsëri
Përpara do na çojë!
Lamtumira e fundit, nga Isi [1]

Por, me 1992, shkoi edhe me tej, kundrejt njerit prej identiteteve te shumices se shqiptareve. Duke u shprehur “Albanians are among those people who have suffered equally from Communism and from Islam”.[2]

I kerkoj burokratit @Liridon, te shqyrtoje variantet qe perplasen kur ndermerr te ndaje davate, qe te kuptohet ku qendron njeri dhe ku qendron tjetri variant kundrejt asaj qe pandehet te jete gjuha enciklopedike qe duhet t'i japim lexuesve.--Jannulla (diskutimet) 5 nëntor 2018 17:24 (CET)Reply[përgjigju]

Mbrojtje derisa te kete angazhim ketu[Redakto nëpërmjet kodit]

Po mbroj kete artikull derisa redaktoret te sillen ne menyre te pergjegjshme. --1l2l3k (diskutimet) 8 dhjetor 2018 01:03 (CET)Reply[përgjigju]

Probleme me arkivimin e lidhjeve në artikull[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje! Gjatë procesit të arkivimit, arkivi ktheu një përgjigje me mesazhe gabimesh për një ose më shumë faqe që unë paraqita për arkivim. Më poshtë, kam përfshirë lidhjet që u kthyen me një gabim dhe mesazhin e gabimit në vijim.

Ky do të jetë njoftimi i vetëm mbi këto lidhje dhe nuk do të bëhen përpjekje të mëtejshme për të arkivuar lidhjet.

Gjithë të mirat.—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 29 tetor 2019 04:08 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 4 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 24 janar 2020 07:48 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 5 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 9 mars 2020 07:41 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 5 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 maj 2020 05:21 (CEST)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 29 dhjetor 2020 11:30 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 22 janar 2021 21:49 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 2 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 8 mars 2021 03:34 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 16 mars 2021 20:56 (CET)Reply[përgjigju]

Kerkese per mbrojtje nga IP[Redakto nëpërmjet kodit]

Kerkoj qe artikulli te mbrohet nga IP-te qe mund t'i versulen ne te ardhmen.--Ikranjani (diskutimet) 18 mars 2021 14:56 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 24 mars 2021 17:56 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 13 maj 2021 20:18 (CEST)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 16 qershor 2021 15:31 (CEST)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 27 gusht 2021 19:16 (CEST)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 9 tetor 2021 17:50 (CEST)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 29 dhjetor 2021 12:31 (CET)Reply[përgjigju]

Koment nga Hipi Zhdripi[Redakto nëpërmjet kodit]

Me kalimin e kohës (bile te të tjerët) është zanat me shkru dikush dishka për veprat e tij. karakteristikat e ku ta di une për diçka të ngjajshme. Po ashtë poblemi që disa qysh e komë pa kanë qefë me i prezentu edhe citate të kritikave. Ty ato nashta po të duken shumë. Mu nuk po më duken me qenë ato të inegruara në tekstë, por njerzit i kanë futë si lista citatesh. Për mes me i hupë ato duhet me u gjetë një zgjidhje, vetem ato qashtu qysh janë të prezentune nuk bonë me konë.--Hipi Zhdripi 2006 Prill 4 14:56 (UTC)

Polemika Kadare- Qosja[Redakto nëpërmjet kodit]

Pasi që Ismail Kadare botoi "Identiteti europian i shqiptarëve- sprovë" filloi polemika mes dy gjigantëve të letrave shqip, Ismail Kadare, dhe shkrimtarit dhe gjuhëtarit Rexhep Qosja. Edhe Qosja hedhi një libër ku ai kundërshton Kadaren në lidhje me identitetin e shqiptarëve. Për dallim nga Kadare, Qosja mendon se identeti shqiptar është një miks i atij perendimor dhe lindor, krishter dhe mysliman.

Këtu janë lidhjet ku do të mund të lexoni më shumë:

Propozim për paragrafin[Redakto nëpërmjet kodit]

Artikulli që botoi Kadare në vitin 2006 "Identiteti europian i shqiptarëve - sprovë"1 në revistën ? ka shkaktuar një polemnikë në mes të tij dhe Rexhep Qosjes. Kështu përderis Kadare vije në qendër identitetin shqiptarë si perendimorë, Qosja në librin e tij të quajtur "Realiteti i shpërfillur"2, vë në qendër identeti shqiptar si një miks i atij perendimor dhe lindor, krishter dhe mysliman.

Burim i të dhënave[Redakto nëpërmjet kodit]

Em shtine mi lexu Shekullin[Redakto nëpërmjet kodit]

Ej, Qosja e paska shkru në ballë të librit:

“Shkrimtari i madh argjentinas, Horhe Luis Borhes, thotë se “Libri që nuk e përmban kundërlibrin mund të konsiderohet i panevojshëm”. Çdo libër, pavarësisht a është letrar a shkencor, e përmbarojnë lexuesit, miq dhe kundërshtarë të autorit, qoftë duke e pohuar, qoftë duke e mohuar”, -shkruan Qosja në parafjalën e “kundërlibrit”.

E gjyshtu bojin shkrimtart politik. Le se ata te dytë kokan ka e dijin shka jonë ka bojin fort mirë. (em shtine mi lexu gati krejt "Shekullin")--Hipi Zhdripi 3 Qershor 2006 11:37 (UTC)Shumë mirë hipi zhdripi se tani kur je te wikipedia english je ma i pregaditun per me i permisu gabimet e vandaleve serb --I DREJTI 4 Qershor 2006 06:28 (UTC)

Ismail Kadare or Ismaïl Kadaré?[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello. His name is sometimes spelled Ismaïl Kadaré. I always thought that was the correct Albanian manner, and that Ismail Kadare was the sloppy foreign language version. Now I see that the Albanian wikipedia uses Ismail Kadare and get confused. Could someone enlighten me on this matter? Best Regards Mimarob, Sweden 14 November 2006

In the albanian language, we don't use 'é'. We just write Ismail Kadare. Ismaïl Kadaré is the way french people write his name. Best regards [Rudi ] 11/12/2006
OK, thanks! Mimarob 2 January 2007 asht komunist

ke tedrejt mor bos mor njish ==

Ju lutem mos luani me wikipedia, ka shume persona qe u intereson vertet!!!

Librat dhe stampa[Redakto nëpërmjet kodit]

Krijova një stampë me veprat e Kadaresë. Mund të ketë pasaktësira të vogla prandaj do t'i kërkoja kujt ka më shumë info dhe kohë që të bëjë një kërkim të kryqëzuar mes atyre të vendosur në stamë, listës që gjendet në sq.wiki dhe ndonjë liste tjetër që gjendet online. Nëse mungon diçka mund të ma thoni, ose nëse jeni në gjendje shkoni e ndryshoni tek Stampa {{Ismail Kadare}}. Ndërkohë, lista e veprave që gjendet tek artikulli Ismail Kadare duhet reduktuar vetëm tek veprat kryesore apo më të njohura nga publiku, mqns lista e plotë do të mund të shikohet në fund të faqes e integruar tek stampa. -- Mr. Pseudo diskuto 21 Shtator 2014 10:27 (CEST)

  1. ^ "Lamutmira e fundit". Marrë më 5 nëntor 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Jing Ke: The four others in I. Kadare's works: a study of the Albanian national identity". Marrë më 5 nëntor 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 2 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 13 maj 2022 12:47 (CEST)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 22 tetor 2022 08:14 (CEST)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 18 nëntor 2022 16:43 (CET)Reply[përgjigju]

A ka qenë i lidhur me letërsinë[Redakto nëpërmjet kodit]

Në të vërtet Ismaili ka qenë shumë i lidhur me letërsinë. Ja pse ai ishte shume i lidhur me të krijuarin e librave dhe botimin e tyre Iris cool (diskutimet) 30 nëntor 2022 20:11 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 5 dhjetor 2022 07:42 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Ismail Kadare. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 22 dhjetor 2022 07:46 (CET)Reply[përgjigju]