Diskutim:Meshari/Arkivi 1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Meshari/Arkivi 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.


Aprovim[Redakto nëpërmjet kodit]

@Klein Muçi,, @Berishasinan,, @Euriditi,, @Sadsadas,, @Βατο, pershendetje. A ka mundesi njeri t'ia pranoje ndryshimet qe i bera artikullit?, se u perpoqa t'i jap nje hyrje me te denje per kedo lexues qe kerkon mbi te. Rrofshi paraprakisht --Sejko (diskutimet) 4 tetor 2019 20:29 (CEST)

Përshëndetje @Sejko, stampa që përdore nuk më dërgoi njoftimin. @Klein Muçi, ty ta dergoi? Ndryshimet u pranuan. – Βατο (diskutimet) 5 tetor 2019 16:04 (CEST)
Rrofsh @Βατο,, po, u pranuan. Si duket u dashka chiocciola. --Sejko (diskutimet) 5 tetor 2019 16:07 (CEST)
Edhe me {{ping|<-- emri i përdoruesit -->}} duhet të funksionojë, ndoshta nuk funksionon me {{ping|<-- Përdoruesi:emri i përdoruesit -->}}. @Sejko, tani të njoftoi? – Βατο (diskutimet) 5 tetor 2019 16:15 (CEST)

Aprovim2[Redakto nëpërmjet kodit]

@Qendrimi15, kontrolloji referencat e vena te lutem qe te kuptosh se perse po e pasuroj dhe mos prano nje qendrim kembengules pa e shqyrtuar kritikisht. --217.73.133.82 14 nëntor 2020 14:55 (CET)

Yes check.svg U bë! Qendrimi15 (diskutimet) 14 nëntor 2020 15:06 (CEST)

@Qendrimi15, kujdes të lutem nga sugjerime të pasuportuara si ato të IP-së më lart, nuk është aspak pasurim por mohim i burimeve nga gjuhëtari Çabej tek Xhevat Lloshi i cili është fresh nga tetori i këtij viti. Duket se IP ka qëndrime të ngurtësuara prandaj këmbëgul në një qëndrim që kundërshtohet prerazi nga burimet. Shqyrto të lutem ndryshimet e mia.--37.1.205.250 14 nëntor 2020 15:26 (CET)

Kur shoh ndryshime të ndonjë artikull pa referime (siq kam vërejtur në shumë artikuj), do të doja të kisha bërë artikuj të mbrojtura por nuk di si bëhet, kështu ndoshta dikush i cili din e bën. Faleminderit ty edhe Përdoruesit:217.73.133.82, herën tjetër do të kem kujdes. Qendrimi15 (diskutimet) 14 nëntor 2020 15:42 (CEST)

Edit-warring per variante narrative[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje @Olsi, uroj te jesh mire. Shoh me vend te te ve ne dijeni edit-warring qe po ndjek IP:‎185.248.102.118 ne kete artikull qe perkon me ate variant qe optonte edhe IP:37.1.205.250. Siç mund te veresh tek Ndryshimet e fundit, po i rikthehet te beje çorap edhe artikujt e tjere, perfundimi duhet te jete qe eshte i njejti perdorues problematik. --Ikranjani (diskutimet) 5 mars 2021 18:32 (CET)

Pas pengimit të futjes së referencës Berisha (2021), kalove në akuza dhe shpifje? Burimi Berisha që po e fus është i vitit 2021, rrjedhimisht nuk mund të jetë rikthim në versionet e vitit 2020! Akuzat tua po shkërmoqen vetveteiu. Të ftoj të mos e personalizosh artikullin dhe të mos shfaqës intoleranc--185.248.102.118 5 mars 2021 18:35 (CET)
Data nuk neperkemb dot lartesine shkencore te nje kontributi ne favor te nje tjetri. Teme kjo qe lips njefare zoterimi modest te tematikes dhe jo riprodhime shabllon. --Ikranjani (diskutimet) 5 mars 2021 18:40 (CET)
Ore, me sa shoh, ti Ikranjani paske zhbërë 4 redaktime të vjetra 3 muaj me datë 7 shkurt dhe i ke kthyer në gjendjen e ip 217.73.133.82, ndërsa rend duke i akuzuar të tjerët për rikthim në gjendje të vjetër. Shiko: ( 7 shkurt 2021 20:13‎ Ikranjani diskuto kontribute‎ 12.418 byte −446‎ Refuzoi 4 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 37.1.205.250) dhe riktheu rishikimin 2162664 nga 217.73.133.82 ). Pra ti qenke 217.73.133.82 i cili po ashtu qenka i dhënë pas zhbërjeve. Çfarë ironie.--185.248.102.118 5 mars 2021 18:43 (CET)
Antoni është kristjan dhe ndoshta e njeh më mirë librin e tij të shenjtë sesa Çabej, prandaj mund të dijë më mirë ç'është origjinale dhe ç'është nga Teurati, Zeburi dhe Inxhili. Në kohën e Çabejt ishte e ndaluar feja dhe mbase Çabej si komunist nuk i shihte dot me sy librat e hoxhallarëve dhe të murgjërve. Këtu Antoni që jeton në demokraci mund të ketë një plus të madh në raport me Çabejn e kohës së errësirës komuniste i cili ndoshta nuk i njihte Librat e Shenjtë. Artikullin e Antonit e lexova në revistën EX Libris dhe mendova sa bukur që poezia e parë shqipe nuk qenka në shekullin XVIII por në shekullin XVI. Gjithsesi mendoj që duhet të jemi tolerant edhe mos të kemi mosdurim fetar sepse Shqipëria është e njohur në tërë botën për tolerancë fetare. Vetëm shirkun nuk e toleroj, për të tjerat nuk më interson fare ç'feje i përket Buzuku.--185.248.102.118 5 mars 2021 19:12 (CET)