Don't Be Evil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pjesë nga një sërë artikujsh.
Search
Gmail
Earth
Maps
Pages
Video
Docs
Scholar
SMS
Desktop
Groups
Web Alerts
Glossary
News Alerts
News
Përpuno listën

Don't Be Evil është motoja (slogani) jozyrtar i Google[1], e sugjeruar nga nëpunësit Paul Buchheit[2] dhe Amit Patel[3] në një takim. Buchheit, krijuesi i Gmail-it, tha se ai "dëshironte diçka që, kur ta futësh aty, do të jetë e vështirë ta nxjerrësh," shtimi i këtij slogani ishte "gjithashtu goditje e vogël e shumë kompanive të tjera, posaçërisht konkurrentët, të cilët tani për tani, në opinionin tonë, ishin lloj shfrytëzuesish të përdoruesve për disa hapësirë."

Origjina e motos[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kundërthëniet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Google Code of Conduct - Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.
  2. ^ Paul Buchheit on Gmail, AdSense and More - Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.
  3. ^ "Don't Be Evil or don't lose value?". The Sydney Morning Herald. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) - Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]