Jump to content

Google Chrome

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pamje nga Google Chrome

Google Chrome është një shfletues rrjeti i lirë dhe open-source i zhvilluar nga Google. U lëshua për herë të parë si version beta për Microsoft Windows2 shtator 2008 në 43 gjuhë. Versionet për Mac OS X dhe Linux janë nën zhvillim.[1][2][3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Pichai, Sundar; Upson, Linus (1 shtator 2008). "A fresh take on the browser". Google Blog. Marrë më 1 shtator 2008. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Google Chrome update: First screenshot, and live-blog alert". CNet. 2008-09-01. Arkivuar nga origjinali më 3 shtator 2008. Marrë më 2008-09-02. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Associated Press (2008). "Google launches Chrome web browser". Marrë më 2 shtator 2008. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]