Dorian Kërçiku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dorian Kërçiku
Të dhënat personale
Emri i plotëDorian Kërçiku
Data e lindjes (1993-07-30) 30 Korrik 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Shqipëri
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Tirana
Numri18
Karriera në rini
2007-2011KF Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2013Skënderbeu Korçë33(1)
2013–KF Tirana41(1)
Ekipi kombëtar
2010–2011Shqipëria U–182(0)
2011–2013Shqipëria U–213(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 14 dhjetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 14 dhjetor 2014

Dorian Kërçiku (lindur më 30 korrik 1993Tiranë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar KF TiranaKategorinë Superiore si mesfushor [1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Dorian Kërçiku". soccerway.com. Marrë më 3 janar 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)