Dumanoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dumanoc
Думановце
Fshat
Vendndodhja
Dumanoc is located in Maqedonia e Veriut
Dumanoc
Dumanoc
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Likovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Mali i Zi i Shkupit
Lartësia 805 m (m.n.d.)
Targa KU
Koordinatat 42° 12′ 43″ Veri

21° 32′ 34″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)

Dumanoc, (maqedonisht: Думановце/Dumanovce është fshat i braktisur në komunën e Likovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati me banim të dikurshëm Maqedonas po që sot është i braktisur.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]