Edreneja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Edrene)
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 41°40′37″V 26°33′20″L / 41.67694°V 26.55556°L / 41.67694; 26.55556

Edreneja
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Turqia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6,098 km2 km2
Popullsia 148.474 banorë (2013)
Dendësia 196.7 banorë/km2
Faqja Zyrtare Web faqja

Edreneja, gjithashtu e njohur me emrin antik Adrianopojë është një qytet në Turqi.

Referime[redakto | përpunoni burim]