Esnafi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Esnafi ishte lloji i sindikatave gjatë kohës së Perandorisë Osmane deri në vitet e pas luftës II-të botërore (1950-ta).

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.