Fadil Paçrami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Fadil Paçrami lindi në Shkodër27 maj të vitit 1922. Ai u emërua shumë i ri zv,ministër/i arsimit dhe kulturës e më pas pati shumë poste të tjera si Ministër e kryetar kuvendi. Ka qenë anëtari i KQ të PPSH. Përjashtohet në 1973 si liberal, dhe dënohet me burg dhe internim.