Gjiri i Durrësit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pamje (jo tërësisht e plotë) e gjirit të Durrësit nga veriu

Gjiri i Durrësit është 18 km i gjatë dhe 3.8 km i gjerë duke filluar nga Porti i Durrësit dhe duke përfunduar tek Kepi i Bishtit të Barbaut.

Panorama[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pjesë e gjirit të Durrësit: Plazhi i Golemit