Monumenti i John Lenonit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Monumenti i John Lenonnit me kitarë ndodhet në Durrës. Skulptori Qazim Kërtusha është autori i monumentit të këngëtarit dhe kompozitorit legjendar të viteve 1960. Monumenti është i derdhur në bronz. Monumenti ndodhet në sheshin Dom Nikollë Kaçorri parnë portës hyrës të portit të Durrësit.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]